۲۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۵۶
کد خبرنگار: 1494
کد خبر: 83593010
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

قرائتی: برای خنده جامعه برنامه‌ریزی کنیم

۲۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۵۶
کد خبر: 83593010
قرائتی: برای خنده جامعه برنامه‌ریزی کنیم

دزفول - ایرنا - رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه جامعه به خنده و گریه نیاز دارد، گفت: ایام محرم گریه داریم ولی فکری به حال خنده جامعه نکرده‌ایم.

حجت الاسلام محسن قرائتی روز شنبه در دیدار با مربیان قرآنی دزفول در حسینیه ثاراله این شهرستان با تاکید بر گفتن نکات شیرین اسلام به جوانان افزود: جوانان نیاز به خندیدن دارند ولی وقتی می‌بینند ما فقط به آنها گریه تحویل می‌دهیم کمتر به سراغ مساجد می‌روند.

رییس ستاد اقامه نماز جمعه کشور از دانشجویان خواست هرگز نسبت به آنچه در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود، قانع نشوند و خود به دنبال کسب علم بیشتر بروند.

وی با بیان اینکه دانشجوی لیسانس با توجه به تعطیلات در چهار سال تحصیل خود فقط ۹ ماه درس می‌خواند، گفت: دکترها و اغلب مشاغل در روزهای پنجشنبه فعالند ولی دانشگاه و حوزه تعطیل هستند.

حجت الاسلام قرائتی با توصیه جوانان به ازدواج گفت: ازدواج یکی از نیازهای اصلی انسان است و جوانان در این امر فقط چهره فرد را ملاک قرار ندهند بلکه درمورد خانواده او نیز تحقیق کنند.

وی با انتقاد از سیاهپوش بودن زنان در حوزه‌های علمیه اظهارداشت: گاهی اوقات بیش از اسلام مسلمانیم؛ وقتی هیچ مردی در حوزه علمیه وجود ندارد نیازی به سیاهپوش کردن و حجاب کامل زنان در این مکان‌ها نیست.

رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه رنگ در روح اثر دارد، افزود: اگر اسلام را درست معرفی کنیم، همه جذب آن می‌شوند.

وی درخصوص مهاجرت جوانان به خارج از کشور گفت: اصحاب کهف چند جوانمرد مومن بودند که در بین کفار گرفتار شدند لذا برای حفظ دین خود در یک غار ساکن شدند اما امروز سرمایه ما که جوانان هستند در کشورهای غربی از بین می‌روند.

بسیاری از دروس نیاز به بازنگری دارند

رییس ستاد اقامه نماز کشور با انتقاد از وضعیت آموزشی کشور اظهارداشت: طرح تحول نظام آموزشی طرح خوبی البته اجرای آن بسیار دشوار است.

وی با بیان اینکه بسیاری از مطالب دروس آموزشی نیاز به بازنگری دارند، افزود: هر علمی باید چند مشخصه داشته باشد تا یادگیری آن مفید باشد یا باید مربوط به واجبات و مستحبات باشد و یا مشکلی از جامعه یا حداقل یک نفر را برطرف کند.

حجت الاسلام قرائتی گفت: تیراندازی در پادگان‌ها به سربازان آموزش داده می‌شود ولی شناکردن خیر! حال آنکه شمال و جنوب ایران دریا است.

وی با بیان اینکه هر کلمه قرآن حرف و تفسیر دارد، افزود: باسوادترین انسان‌های کره زمین پیش ساده‌ترین واژه‌های قرآن باید شاگردی کنند.

طلبه‌ها در دوره‌های تشویق جوان به نماز شرکت کنند

رییس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر لزوم برگزاری دوره‌های تخصصی تشویق جوانان به نماز برای طلبه‌ها بیان کرد: جوانان از نماز فاصله گرفته‌اند و طلبه‌ها باید راه‌های جذب آنها را فرا گیرند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های مهدویت افزود: گروه تواشیح در اغلب شهرها وجود دارد ولی گروه اذان همه جا نیست حال آنکه اذان اهمیت بیشتری دارد.

حجت الاسلام قرائتی با معرفی کتاب‌های خود شامل مهارت‌های معلمی، نیم قرن تجربه و تمثیلات اظهارداشت: معلمی با مغز نسل‌ها در ارتباط است و آنها را پرورش می‌دهد.

وی با بیان اینکه تعداد کمی از مردم به گفته قرآن کریم سواد دارند، اظهارداشت: فارغ التحصیل در اسلام نداریم لذا دانشجویان هرگز خود را فارغ التحصیل ندانند.

حجت الاسلام قرائتی صبح امروز از طریق فرودگاه دزفول وارد این شهرستان شد.

سخنرانی در جمع مربیان قرآنی شهرستان دزفول و همچنین شرکت در آیین اختتامیه جشنواره ملی ویژه روستاییان و عشایر کشور از برنامه‌های حجت الاسلام قرائتی در این شهرستان می باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha