بدون هیچ وابستگی از توان نظامی بسیار بالایی برخورداریم

تهران- ایرنا- رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز بدون هیچ وابستگی، در زمین، هوا، دریا و زیرسطح، از استحکامات و توان نظامی بسیار بالایی برخوردار هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان روز پنجشنبه در چهاردهمین مراسم بزرگداشت شهدای اصحاب رسانه که در بهشت زهرای تهران برگزار شد، اظهار داشت: دشمن با ترفند و توطئه‌های گوناگون، تحریم‌ها و جنگ ارزی، قصد دارد که اقتدار ملی ما را زیر سوال ببرد؛ اما غافل از اینکه ملت ما درس‌ گرفته راه حضرت سیدالشهداء (ع) و آن امامی هستند که یکه و تنها در مقابل لشکر ۳۰ هزار نفری و تا بن دندان مسلح دشمن ایستاد.

وی با بیان اینکه شهید «سید مرتضی آوینی» سید شهیدان اهل قلم می‌گوید «هر که می‌خواهد ما را بشناسد، داستان کربلا را بخواند»، تصریح کرد: ما با الهام از مکتب عاشورا، نیروهای مسلح و دکترین نبرد، خود را برای مقابله جدی و صد البته جوانمردانه برابر دشمن آماده کرده‌ایم.

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش تاکید کرد: در قاموس ما از پشت خنجر زدن، بمباران شهرها، ایجاد سپرهای انسانی و استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی وجود ندارد و به برکت هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، خون پاک شهیدان و توانایی جوانان خود، امروز بدون هیچ وابستگی، در زمین، هوا، دریا و زیرسطح، از استحکامات و توان نظامی بسیار بالایی برخوردار هستیم.

استراتژی دشمن، امروز جنگ هیبریدی یا جنگ ترکیبی است

پوردستان با بیان اینکه استراتژی دشمن، امروز جنگ هیبریدی یا جنگ ترکیبی است، تاکید کرد: آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که باید جنگ فرسایشی را از دستور خود خارج و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، هدف خود را نابود کنند و برای این کار از همه اهرم‌ها و مؤلفه‌هایی نظیر جنگ سیاسی، جنگ فرهنگی، جنگ نظامی، جنگ اقتصادی و جنگ سایبری استفاده می‌کند و راهبرد ما برابر این استراتژی دشمن، دفاع همه‌جانبه است.

وی افزود: در این راستا آمریکا اخیراً با یک فتنه سنگین، به‌دنبال تسلیم کردن نظام جمهوری اسلامی ایران بود؛ اما دیدیم که با تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند مردم صف خود را از آشوب‌گران جدا کنند و نیز تبعیت و ولایتمداری ملت ایران، این توطئه بزرگ خنثی شد.

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه در سال‌های اخیر، همه سیاست‌های آمریکا در منطقه شکست خورده است، گفت: این واقعیت خصومت شیطان بزرگ را در برابر ما دو چندان می‌کند.

ستون دفاع همه‌جانبه حفظ وحدت و انسجام است

پوردستان با تاکید بر اینکه دفاع همه‌جانبه فقط مختص به نیروهای نظامی نیست، خاطرنشان کرد: ستون دفاع همه‌جانبه حفظ وحدت و انسجام است و همه آحاد کشور باید در کنار هم باشند و مسئولان نیز باید برای کاهش مشکلات مردم تلاش کنند؛ مسئولان باید مردم را، ولی نعمت خود و خود را نیز خادم آن‌ها بدانند.

وی بیان داشت: امروز جوانان باید تلاش کنند که پرچمداران خوبی در «گام دوم انقلاب» باشند و مانند شهدا، در صحنه‌های مختلف حضور داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =