بازیگران منطقه‌ای تحمل روابط دوستانه ایران و آذربایجان را ندارند

تهران- ایرنا- رییس ستادکل نیروهای مسلح در دیدار معاون نخست وزیر آذربایجان با بیان اینکه برخی بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای روابط دوستانه دو کشور را نمی‌توانند تحمل کنند، گفت: جمهوری اسلامی ایران روابط بین مردم و نیروهای مسلح مسلمان دو کشور را از اولویت‌های راهبردی خود می‌داند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه،  شاهین مصطفی اوف معاون نخست وزیر آذربایجان با سفر به تهران روز چهارشنبه با سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار کرد و  زمینه‌های گسترش و توسعه همه جانبه همکاری‌های امنیتی و دفاعی و ضرورت تعمیق و تحکیم آن با نگاهی راهبردی در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سرلشکر باقری در این دیدار با تاکید بر اینکه برخی بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای روابط دوستانه دو کشور را نمی‌توانند تحمل کنند، گفت: جمهوری اسلامی ایران روابط بین مردم و نیروهای مسلح مسلمان دو کشور را از اولویت‌های راهبردی خود می‌داند و مصمم است فرصت‌ها و ظرفیت‌های لازم برای ارتقای آن را فراهم سازد.  

در این دیدار معاون نخست وزیر آذربایجان، سفر اخیر سرلشکر باقری به باکو را نقطه عطفی در روابط دوجانبه دانست و با تمجید از مواضع و دیدگاه‌های سردار باقری این دیدگاه‌ها را موجب تحکیم روابط برادرانه بین دوکشور همسایه با تاریخ و فرهنگ مشترک دانست.

بر اساس این گزارش، با اراده مقامات دو کشور روابط نظامی و دفاعی و همکاری های امنیتی در مرزهای مشترک طی دوسال اخیر از تحرک قابل توجهی برخوردار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha