۱۱ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۰۳
کد خبر: 83578171
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کارآفرینی برای جوانان، دغدغه مسئولان قرار گیرد

یزد- ایرنا - معاون ستاد ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: مهمترین نیاز جوانان برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی موضوع کارآفرینی و اشتغال است که باید برای تحقق آن دعدغه اصلی مسئولان قرار گیرد.

محمدمهدی تندگویان شامگاه دوشنبه در بازدید از چند طرح فرهنگی تشکل‌های جوانان یزد افزود: رسیدگی و پاسخگویی به مطالبات جوانان و ایجاد زمینه مناسب برای مشارکت آنها در کسب و کار کاری  مهم و ضروی است و همه مسئولان باید همکاری کنند.

وی ادامه داد: فراهم کردن زمینه حضور فعال اعضای تشکل‌های جوانان در عرصه کار و تلاش در رشته‌های فرهنگی و اجتماعی و برون سپاری برخی از فعالیت دستگاه‌های اداری به آنها یک ضرورت است و نقش مهمی در تحقق اهداف انقلاب‌اسلامی در این حوزه دارد.

این مسئول اظهار داشت: تاکنون در یزد و اکثر استان‌ها شاهد فعالیت‌های بسیار خوبی توسط تشکل‌های جوانان در فعالیت‌های فرهنگی و کسب و کارهای اجتماعی هستیم و بخاطر اهمیت مسئله باید با قوت و  حمایت ادامه یابد.

تندگویان اظهار داشت: در یزد توسط جوانان فعال عضو تشکل‌ها با حمایت و همراهی مسئولان کارهای مناسبی صورت گرفته که حتی نقش الگویی برای سایر جوانان در سطح کشور دارد و باید برای تقویت آنها به نیازها و مسائل رسیدگی شود.

در این بازدیدها مدیرکل ورزش و جوانان یزد و معاون فرهنگی و جوانان این اداره‌کل گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اعضای تشکل‌های حوزه جوانان و همچنین نیازها و مشکلات موجود ارائه دادند.

استان یزد ۶۰ تشکل فعال حوزه جوانان دارد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در سفر به یزد در نشست اعضای منتخب مجمع تشکل‌های جوانان شرکت و از مرکز حمایت کسب و کارهای نوپای فرهنگی و اجتماعی بازدید کرد. 

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعاتی جمعیت سازمان ثبت احوال اواخر مرداد ماه سال ۱۳۹۷ گفته بود: سازمان ملل متحد، برای تطابق آماری در مناطق ، بدون تعارض با تعاریف دیگر کشورهای عضو، جمعیت جوانان را افراد بین ۱۵ تا ۲۴ سال تعریف می‌کند و در ایران نیز، این دوره ۱۵ تا ۲۹ سال تعریف شده است.

محمد باقر عباسی  افزود: دوره جوانی به عنوان دوره گذار از وابستگی از کودکی به استقلال دوران بزرگسالی نامیده می‌شود. ساده ترین راه برای تعریف این گروه، سن است.

به گفته وی ۲۵ درصد جمعیت ساکن کشور را جوانان تشکیل می‌دهند که ۱۵.۵درصد جوانان ایران ساکن استان تهران هستند.

جمعیت کنونی ایران حدود ۸۳ میلیون نفر است .

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستا زندگی می کنند. 

      

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha