۲ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۱۸
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83565123
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۳۴۵ میلیون دلار کالا از مرز باشماق ترانزیت شد

سنندج - ایرنا - ۱۲۹ هزار و ۶۲۰ تُن کالا به ارزش ۳۴۵ میلیون و ۱۲۶ هزار و ۲۶۳ دلار مهر ماه امسال از مرز باشماق مریوان به خارج از کشور ترانزیت شد.

گمرک باشماق مریوان تنها مرز ترانزیتی استان کردستان است که هم ترانزیت داخلی و خارجی مبدا و هم ترانزیت خارجی مقصد در آن انجام می‌شود.

مدیرکل گمرکات استان کردستان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک هزار و ۵۶۲ تُن کالا به ارزش ۶۵۳ هزار و ۴۵۸ دلار از مرز باشماق در مهر امسال ترانزیت داخلی مبدا شد.

بختیار رحمانی‌پور اضافه کرد: میزان ترانزیت خارجی مبدا در این یک ماه ۳۸ هزار و ۸۰۳ تُن به ارزش ۸۲ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۵۰۰ دلار بوده است.

وی میزان کالای ترانزیت خارجی مقصد را در مهر امسال ۸۹ هزار و ۲۵۵ تُن اعلام کرد و یادآور شد: ارزش دلاری این میزان کالا ۲۶۲ میلیون و ۹۱ هزار و ۴۰۵ دلار است.

مدیرکل گمرکات استان کردستان افزود: از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه گذشته، گمرک باشماق تنها مرز ترانزیتی استان کردستان با ترانزیت ۵۶۷ هزار تُن کالا به ارزش ۲ میلیارد و ۱۱۲ میلیون دلار موفق به کسب رتبه دوم ترانزیتی مقصد در بین ۵۷ گمرک کشور شد.

رحمانی‌پور تاکید کرد: در مجموع میزان ترانزیت خارجی مبدا، خارجی مقصد و ترانزیت داخلی مبدا از گمرک باشماق طی این مدت (هفت ماه) ۹۳۰ هزار تُن به ارزش ۲ میلیارد و ۳۹۶ میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته کاهش ۳۲ درصدی از نظر وزنی و افزایش ۱۰۶ درصدی از نظر ارزش ریالی را داشته است.

گمرکات استان کردستان با شعبه‌های فعال در سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه میکند.

گمرک باشماق از مرزهای گمرکی فعال رسمی و بین‌المللی استان است که در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha