۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۰۲
کد خبر: 83557508
T T
۰ نفر

باران، برف و وزش باد شدید در کشور تا آخر هفته

۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۰۲
کد خبر: 83557508
باران، برف و وزش باد شدید در کشور تا آخر هفته

تهران- ایرنا- بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی تا آخر این هفته در کشور تداوم دارد که موجب بارش باران، برف، رعد و برق و وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور خواهد شد و احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب، لغزندگی و مه آلود شدن و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی وجود دارد. بنابراین هموطنان مراقب باشند و اقدامات پیشگیرانه را فراموش نکنند.

به گزارش سازمان هواشناسی، طی اطلاعیه این سازمان با تداوم فعالیت سامانه بارشی انتظار می‌رود شنبه ۲۵ آبان ماه شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در گیلان و مازندران، بارش باران و برف در اردبیل، قزوین، البرز، تهران، قم و سمنان، رگبار و رعد وبرق در استان‌های: هرمزگان، جنوب فارس، خوزستان، خلیج فارس و تنگه هرمز باشیم.

همچنین یکشنبه ۲۶ آبان ماه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در گیلان و مازندران، بارش باران و برف در اردبیل، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب لرستان، برخی نقاط یزد و اصفهان و رگبار و رعد وبرق در استان های خوزستان، بوشهر و فارس، غرب هرمزگان و خلیج فارس رخ می‌دهد.

بر اساس این گزارش، دوشنبه ۲۷ آبان ماه شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در گیلان، مازندران و گلستان، باران و برف در اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، قزوین، تهران، البرز، سمنان، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان و یزد، رگبار و رعد وبرق در استان های خوزستان، بوشهر، فارس، ایلام و شمال و مرکز خلیج فارس پیش بینی شده است.

روز سه شنبه ۲۸ آبان ماه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در گیلان و مازندران، بارش باران و برف در شرق لرستان، مرکزی، قزوین، تهران، البرز، سمنان، قم،  اصفهان، همدان، نیمه شرقی خراسان رضوی، یزد و ارتفاعات استان های فارس و کرمان و رگبار و رعد وبرق در استان‌های بوشهر، فارس، نیمه غربی کرمان، برخی نقاط هرمزگان و نواحی مرکزی خلیج فارس رخ خواهد داد.

چهارشنبه ۲۹ آبان ماه شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان‌های گلستان و شرق مازندران، بارش باران و برف در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، کرمان و یزد، رگبار و رعد و برق در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان و پنجشنبه ۳۰ آبان ماه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان خواهیم بود که این شرایط تا اواخر وقت پنجشنبه ۳۰ آبان ماه به پایان می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha