۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۹:۰۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83550926
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

واکنش چین به اتهام شنود مقر اتحادیه آفریقا

۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۹:۰۹
کد خبر: 83550926
واکنش چین به اتهام شنود مقر اتحادیه آفریقا

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه چین خبر «شنود مقر اتحادیه آفریقا توسط چین» را یک خبر جعلی و ساختگی از سوی رسانه های غربی دانست و گفت برخی مقامات آمریکایی بار دیگر با اتهام «سوء استفاده چین از شرکت هواوی برای دزدیدن داده های اتحادیه آفریقا» در واقع به دنبال تحقق اهداف خاص و شرم آور خود هستند.

مقامات آمریکایی اخیرا در نشست جهانی اینترنت که در پرتغال برگزار شد بار دیگر در ادامه تلاش های خود برای متقاعد کردن دیگر کشورها به عدم استفاده از تجهیزات تولید شرکت هواوی چین اعلام کردند دولت چین در ۵ سال گذشته پیوسته برای دزدیدن داده های اتحادیه آفریقا از تجهیزات مخابراتی شرکت هواوی بهره برده است.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری امروز دوشنبه خود در پکن با اشاره به این اظهارات مقامات آمریکایی گفت: رسانه های غربی از سال گذشته بارها درباره به اصطلاح «شنود مقر اتحادیه آفریقایی توسط چین» به گزافه پردازی دست زده اند رهبران بسیاری از کشورهای آفریقایی و رییس شورای اتحادیه آفریقا این خبر را به طور علنی رد کرده اند این خبر جعلی و ساختگی رسانه های غربی را دوستان آفریقایی ما مدت ها است که به «سطل زباله» انداخته اند.

او گفت: اکنون نیز هدف مقامات آمریکایی از دامن زدن مجدد به این خبر جعلی در واقع تحقق اهداف خاص و شرم آور آنهاست آمریکا همواره به طور سازمان یافته و برنامه ریزی شده، دولت‌ها، شرکت ها و اشخاص سراسر دنیا را شنود می کند و اطلاعات آنها را می دزد این موضوع بر همگان روشن است و آمریکایی هنوز هیچ توضیحی در این باره به مردم جهان نداده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین، مردم آفریقا را دوست، شریک و برادر خوب چین خواند و گفت همکاری چین با آفریقا بسیار شفاف است چین هیچ هدف خاص دیگری را از این همکاری دنبال نمی کند رهبران کشورهای آفریقایی نیز در مجمع همکاری چین-آفریقا و سازمان ملل این همکاری را مورد تایید قرار دادند و ضمن کارا و ثمربخش خواندن همکاری میان دو طرف، از چین به عنوان دوست و شریک قابل اعتماد آفریقا نام بردند.

گنگ شوانگ با تاکید بر مخالفت چین با انتشار این شایعه از سوی آمریکا گفت دوستان آفریقایی چین نیز آن را نمی پذیرند و آمریکا نباید توان خود برای شایعه سازی را بالا و در مقابل توانایی دیگران برای تشخیص این شایعات را دست کم بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha