۱۶ آبان ۱۳۹۸، ۱۶:۵۷
کد خبر: 83545364
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مستند تلویزیونی هنر قلم‌زنی اردبیل تولید می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از تولید مستند تلویزیونی هنر قلم‌زنی در این استان خبر داد.

نادر فلاحی روز پنجشنبه گفت: این مستند با هدف معرفی روند احیا، پیشرفت و معرفی هنر قلم‌زنی استان اردبیل تولید می‌شود.

او اظهارداشت: به همت هنرمندان جوان استان، قلم‌زنی اردبیل طی سال‌های اخیر احیا شده و هنرجویان متعددی در این رشته هنری مشغول به آموزش و تولید هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با تاکید به اینکه قلم‌زنی اردبیل از غنای قابل‌توجهی برخوردار است، اضافه کرد: تولیدات قلم‌زنی اردبیل توانسته در بازارهای ملی و جهانی جایگاه قابل توجهی کسب کند.

فلاحی با اشاره به احیای نقوش قلم‌زنی اردبیل توسط هنرمندان تشریح کرد: تولیدات این صنایع دستی و اشتغال زایی آن روند رو به رشد محسوسی در سال‌های اخیر داشته و در سال "رونق تولید" تولیدات مورد حمایت قرار می‌گیرند.

این مستند که به کارگردانی احسان ظهیری، تهیه‌کنندگی امیر محمدی و مدیر تصویربرداری سجاد دادپور در حال تولید است.

اردبیل از استان‌های برجسته در زمینه صنایع دستی در ایران محسوب می‌شود و دستان هنرمندان در هر منطقه از این استان از گذشته‌های دور کالاها و آثار ارزشمند در این زمینه خلق می‌کنند.
بیش از ۱۲۰ هزار نفر در استان اردبیل در ۶۲ رشته متنوع صنایع دستی اشتغال دارند.
چرم و ملیله اردبیل، معرق نمین، مرصع و معرق سنگ خلخال، گلیم عنبران، جاجیم بافی، قالی بافی، پالاز بافی، ورنی بافی، تراش شیشه، مسند بافی، سفالگری، چاقو سازی، قلم زنی و کاشی معرق از جمله صنایع دستی معروف استان اردبیل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha