۶ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۵۴
کد خبرنگار: 1425
کد خبر: 83533291
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تحصیل ۹ هزار دانش آموز ایلامی در مدارس غیرانتفاعی

ایلام- ایرنا- رئیس مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش ایلام گفت: از مجموع حدود ۱۰۰ هزار دانش آموز این استان بیش از ۹ هزار نفر در مدارس غیرانتفاعی تحصیل می کنند.

ولی رستمی مهر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شمار مدارس غیر انتفاعی این استان را ۱۴۰ مدرسه در سه مقطع تحصیلی عنوان کرد و گفت: ۹ هزار نفر از دانش آموزان استان در این مدارس تحصیل می کنند. 

وی با بیان اینکه نرخ افزایش شهریه مدارس غیر انتفاعی این استان سال جاری ۲۹ درصد است، افزود: افزایش بیش از این نرخ در برخی مدارس به علت ترمیم شهریه پارسال است که به میزان پایین محاسبه شده بود.

رئیس مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام تاکید کرد: شهریه مدارس غیر انتفاعی بر اساس سه معیار نظیر اجاره بها، دستمزد کارکنان و نرخ شهریه سال تحصیلی گذشته محاسبه می شود.

رستمی مهر ادامه داد: با توجه به اینکه برخی مدارس غیر انتفاعی سال تحصیلی گذشته افزایش چشمگیری برای افزایش شهریه نداشته و نرخ پایینی محاسبه کرده اند، برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در قالب ترمیم شهریه مجاز به افزایش بیشتر از نرخ ۲۹ درصدی قانونی شده اند.

رئیس مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام اظهار کرد: بر اساس محاسبات انجام گرفته این استان کمترین میزان افزایش نرخ شهریه مدارس غیر انتفاعی را در کشور داراست.

رستمی مهر یادآور شد: ۹ درصد جمعیت دانش آموزی این استان در سال تحصیلی جاری در مدارس غیر انتفاعی ثبت نام و در حال تحصیل هستند.

حدود ۱۰۰ هزار دانش آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha