۶ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۱۳
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 83533209
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پیگیر فعال سازی واحد سولفات پتاسیم ایوان هستیم

۶ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۱۳
کد خبر: 83533209
پیگیر فعال سازی واحد سولفات پتاسیم ایوان هستیم

ایلام- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام بر ضرورت فعال سازی مجدد واحد تولیدی سولفات پتاسیم ایوان تاکید کرد و گفت: پیگیر فعالسازی این واحد هستیم تا به چرخه تولید بازگردد.

حیدر نعمتی روز دوشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: این واحد نباید از چرخه تولید باز ماند به همین خاطر با استفاده از همه ظرفیت های قانونی ستاد تسهیل و رفع موانع و اقتصاد مقاومتی پیگیر راه اندازی مجدد آن هستیم.

وی افزود: با توجه به بررسی های انجام شده از همه ظرفیت های قانونی برای فعالسازی دوباره کارخانه استفاده و امیدواریم مجری با ارائه برنامه زمانبندی و تعیین تکلیف بدهی هرچه سریعتر به چرخه تولید بازگردد.

معاون استاندار ایلام بیان کرد: اکنون همه پیگیر فعالسازی و رفع مشکلات این واحد هستند و انتظار داریم تولیدکننده نیز در این جبهه اقتصادی برای فعالسازی و ایجاد اشتغال مجدد کارگران و پرداخت مطالبات آنها حرکت کند.

نعمتی، از مدیرعامل کارخانه خواست مطالبات کارگران را پرداخت و پیگیری لازم را از طریق بانک صادرات و دستگاه های مربوطه برای جذب تسهیلات مورد نیاز به منظور خرید مواد اولیه انجام دهد تا واحد دوباره به چرخه تولید بازگردد.

مدیرعامل کارخانه سولفات پتاسیم نیز گفت: کارخانه سولفات پتاسیم  به ارزش ۲ هزار میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۷۰ نفر اکنون به دلیل نبود مواد اولیه تعطیل شده و مجبور به اخراج کارگران شده ایم.

اصغری اظهار داشت: وقتی که هیچ فعالیتی نداریم نمی توانیم کارگران را حفظ کنیم و اکنون کارگران به اداره کار برای دریافت بیمه بیکاری معرفی شده اند.

وی خواستار دریافت تسهیلات برای خرید مواد اولیه شد و گفت: اکنون درخواست یک هزار میلیارد ریال تسهیلات کرده ایم که در صورت تامین اعتبار با توجه به ثبت سفارش مواد اولیه از کشور ازبکستان ظرف ۲ ماه کارخانه وارد فاز چرخه تولید می شود و می توانیم هم مطالبات کارگران را پرداخت و آنها را بازگشت بکار دهیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ایلام نیز در این نشست گفت: این نشست با هدف رسیدگی به مشکل شرکت تعاونی ۲۴۵۱ سولفات پتاسیم ایوان و بیکاری ۷۰ نفر از کارگران آن برگزار شده است.

یاراله نصیری اظهار داشت: استفاده از یارانه دستمزد در صورت فعالسازی مجدد کارخانه و بازگشت کارگران از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح است که امیدواریم با پیگیری اداره کار بتوان بخشی از هزینه های این دستمزد تامین شود.

وی افزود: پیگیر فعالسازی این طرح هستیم تا دوباره به چرخه تولید بازگردد و مشکل کارگران واحد برطرف شود.

به گزارش ایرنا، در این نشست مصوب شد بانک صادرات پیگیری لازم برای پرداخت تسهیلات از طریق مرکز انجام دهد تا هرچه سریعتر با خرید مواد اولیه واحد به چرخه تولید بازگردد و اداره کار نیر نهایت همکاری مطابق قانون برای پرداخت یارانه دستمزد ۳۰ درصد کارگران انجام دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha