۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83519381
۱ نفر

برچسب‌ها

نوآوری نیاز اصلی پیشرفت کارآفرینان است

کرمان - ایرنا - به گفته مجری دوره های کسب و کار و فروش یم موسسه خصوصی در کرمان مشاغل سنتی در حال از بین رفتن هستند و کارآفرینان برای جذب مشتری و پیشرفت در فعالیت خود حتما نوآوری داشته باشند.

راحله شاپوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارائه ایده های جدید و غافلگیری مشتریان در کسب و کار بسیار مهم است، زیرا مشتریان از یکنواخت بودن دل زده می شوند و به سمت انتخاب سایر گزینه ها می روند.

وی تصریح کرد: کسب مهارت اولین قدم در راه اندازی کسب و کار و شغل است و یکی از مهمترین موانع در اشتغال بویژه جوانان، نداشتن مهارت و تخصص است.

مشاور کسب و کار و فروش کرمان تاکید کرد: شناخت علاقه و تواناییهای فردی نیز برای انتخاب و شروع اشتغال بسیار مهم است و فردی که بخواهد در کار خود موفق باشد باید توانایی انجام آن را داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر فعالیت کاری فراز و نشیب های زیادی دارد اظهار داشت: کار آفرینان باید موقعیت ها و فرصت های موجود در بازار کار را به خوبی بشناسند و برنامه ریزی دقیقی برای رونق و پیشرفت خود داشته باشند.

 شاپوری تصریح کرد: جوانان برای راه اندازی شغل حتما با کارشناسان و متخصصان مشاوره انجام دهند تا با آگاهی کافی وارد بازار کسب و کار شوند و گذراندن دوره کارآموزی در کسب تجربه و آشنایی با شغل بسیار موثر است.

وی با اشاره به لزوم داشتن هوش مالی در موفقیت کسب و کار افزود: هر کارآفرین در ابتدای فعالیت خود باید مسائلی نظیر مدیریت هزینه، نگهداری پرسنل، خرید وسائل اشتغال را محاسبه کند تا بتواند سرمایه گذاری دقیقی در شغل خود داشته باشد.

شاپوری کرد: جوانان در ابتدای راه خود برای کارآفرینی هدف و راهبرد مشخصی داشته باشند، زیرا برخی از افراد بدون برنامه وارد بازار کار می شوند که پس از ضرر و زیان، با نا امیدی از ادامه فعالیت منصرف می شوند.

وی تاکید کرد: تبلیغات در معرفی شغل و بالا بردن فروش برای کارآفرینان در اولویت قرار داشته باشد و افراد از فرصت هایی مانند فضای مجازی برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کنند.

 شاپوری با اشاره به آمار بلای بیکاری بویژه بانوان در استان کرمان اظهار داشت: بانوان با فراگرفتن مهارت‌ها و با هزینه اندک می توانند در کسب و کارهای کوچک و خانگی موفق باشند، با توجه به اینکه شیوه فروش محصولات در حال تغییر است و فضای مجازی بستر خوبی برای کسب و کارهای این چنینی فراهم آورده است.

وی تاکید کرد: کارآفرینان از کسب اطلاعات و به روز بودن نباید غافل باشند و سعی کنند نیازهای بازار کسب و کار را به موقع بشناسند تا به رونق و سود دهی بیشتر در شغل خود برسند.

مشاور کسب و کار و فروش کرمان افزود: فن بیان، متقاعد سازی، هدف گذاری و کسب مهارت از اصول یک کارآفرین موفق است که به ارتقای شغلی و موفقیت کمک زیادی می کند.

وی تاکید کرد: جوانان نباید تصور داشته باشند که در یک شغل می توان یک شبه ره صد ساله بروند، بلکه موفقیت پله به پله و با کوشش بدست می آید وبا شکست نباید نا امید شد.

شاهپوری بیان کرد: در حال حاضر مشاغل خدماتی بهترین گزینه برای اشتغال و سرمایه گذاری هستند که بازار کار وسیعی برای آنها وجود دارد که با مهارت آموزی به سرعت می توان مشغول به کار شد.

وی تصریح کرد: استان کرمان ظرفیت ها و قابلیتهای زیادی دارد که بستر زیادی برای اشتغال و کارآفرینی فراهم می کند و افراد جویای کار می توانند با مشاوره و جستجو شرایط شغلی خود را فراهم کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =