۱۵ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۳۱
کد خبرنگار: 1763
کد خبر: 83506572
T T
۰ نفر

پروندهٔ خبری

بروز حادثه یا تعرض به زائران ایرانی در جنوب عراق صحت ندارد

بصره - ایرنا - یک مسوول در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره در جنوب عراق تاکید کرد که هیچ حادثه یا تعرضی به زائران ایران در محور شلمچه و دیگر نقاط این استان انجام نشده و شایعات منتشر شده، فاقد هر گونه واقعیت است.

این مسوول روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد که در استان بصره هیچگونه حادثه یا تعرضی به زائران ایرانی رخ نداده است و شایعات در این خصوص با هدف تخریب روابط برادرانه دو کشور و تحت الشعاع قرار دادن مراسم بزرگ اربعین حسینی (ع) صورت می گیرد.

وی گفت: طی روزهای اخیر تنها یک مورد حاثه رانندگی برای زائران ایرانی رخ داد که طی آن یک زائر ایرانی که با دوچرخه به عراق آمده بود، در تصادف با خودرو جان خود را از دست داد. 

این مسوول در خصوص وضعیت کلی استان بصره و حرکت زائران نیز گفت که با هماهنگی های انجام شده ، روند ورود زائران ایرانی در حال انجام است و فقط در زمینه حمل و نقل مشکل وجود دارد. 

وی با اشاره به ده برابر شدن تعداد ورود زائران ایرانی در این ایام نسبت به سال قبل گفت: در سال گذشته در این ایام به طور متوسط دو تا سه هزار نفر بود اما امسال به 20 هزار نفر رسیده است. 

این مسوول خواستار توجه بیش از پیش به موضوع حمل و نقل زائران ایرانی از مسیر شلمچه به بصره شد و گفت که این موضوع در صورت افزایش تعداد زائران در روزهای آتی حادتر خواهد شد.  

سال گذشته حدود دو و نیم میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین حسینی شرکت کردند و پیش بینی می شود این رقم امسال با توجه به لغو روادید، به سه تا چهار میلیون نفر برسد. /

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha