۱۰ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۱۶
کد خبر: 83500550
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۷ اثر صنایع دستی بوشهر نشان ملی مرغوبیت گرفت

۱۰ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۱۶
کد خبر: 83500550
۱۷ اثر صنایع دستی بوشهر نشان ملی مرغوبیت گرفت

بوشهر- ایرنا- در پنجمین داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی کشور از ۲۲ اثر ارسالی استان بوشهر پس از ارزیابی داوران و کارشناسان ۱۷ اثر نشان ملی مرغوبیت گرفت.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: صنایع دستی این استان از لحاظ تنوع و رنگ زبان‌زد است و سال گذشته نیز ۲ اثر "خوس دوزی" و" رند بافی"  بوشهر حائز دریافت مهر اصالت و نشان جهانی شدند.

لیلا رحیمی بیان کرد: داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود که این بار استان فارس میزبان بود و در این دوره‌ها محصولات صنایع دستی از لحاظ مرغوبیت، نوآوری، کیفیت و کاربردی بودن مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در طول سال با آموزش‌های تولید محور به‌منظور بالا بردن سطح فنی و هنری صنعتگران اقدام می‌شود که در این بین صنعت‌گرانی که متقاضی دریافت نشان ملی برای محصولات تولیدی خود هستند با ارسال اثر به این معاونت، پس از بررسی‌های لازم کارشناسان معاونت صنایع دستی، پرونده‌هایی که قابلیت دریافت این نشان را دارند انتخاب و به مرحله داوری ارسال می‌شوند.

رحیمی افزود: پرونده‌های ارسالی در رشته‌های عبابافی، بافته‌های داری، خوس دوزی، زیورآلات سنتی، حصیر بافی و سراجی سنتی بودند که دراین مرحله مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفتند.

۶۰۴۷/۶۰۴۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha