۱۰ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۵۰
کد خبر: 83499973
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اجلاس شبیه‌سازی سازمان اکو در مشهد برگزار شد

۱۰ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۵۰
کد خبر: 83499973
اجلاس شبیه‌سازی سازمان اکو در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- اجلاس شبیه‌سازی و مدل سازمان همکاری اقتصادی اکو با حضور جمعی از نمایندگان دیپلماتیک کشورهای ایران، ترکیه، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و قزاقستان و دانشجویان نخبه و منتخب در رشته‌های روابط بین‌الملل، علوم سیاسی، حقوق بین‌الملل، گردشگری و زبان انگلیسی از سراسر کشور در مشهد آغاز به کار کرد.

دبیر اجرایی این اجلاس و نماینده ایران در مجمع جوانان کشورهای اسلامی روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه این اجلاس گفت: هدف از برگزاری این اجلاس نوعی شبیه سازی و کسب آمادگی برای حضور در صحنه های دیپلماسی بین المللی است.
حسین کشیری افزود: معرفی مشهد در حوزه گردشگری، ترانزیت و حمل و نقل بین‌الملی به شیوه دیپلماسی عمومی از دیگر اهداف برگزاری این اجلاس است.
وی اضافه کرد: در این اجلاس، دانشجویان منتخب در یک روز نقش وزرای خارجه کشورهای اکو را بر عهده گرفته و شبیه‌سازی می کنند.
دبیر اجرایی اجلاس شبیه سازی و مدل سازمان همکاری اقتصادی اکو گفت: امروز ویژگی های مختلفی برای شهر جهانی و بین المللی برشمرده شده که موضوع همکاری های بین المللی از آن جمله است و این مهم به خوبی در مشهد تبلور یافته است.
کشیری افزود: امروز مشهد در موضوع همکاری های بین المللی پیشتاز است و توانسته نقش خود را به خوبی ایفا کند که عضویت های سازنده در سازمان‌های بین المللی کلانشهرهای جهان نظیر متروپلیس و گسترش ارتباطات دوجانبه و خواهرخواندگی با شهرهای مختلف جهان اسلام گواه بر این موضوع است.
وی ادامه داد: به پیشنهاد یونسکو در آینده دبیرخانه شهرهای فارسی زبان در مشهد راه اندازی خواهد شد و همچنین به زودی با همکاری شهرداری و وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد تاسیس سینما اکو در مشهد خواهیم بود که افتخاری فرهنگی برای این کلانشهر است.

اجلاس شبیه سازی و مدل سازمان همکاری اقتصادی اکو در مشهد با همکاری بنیاد مطالعات بین الملل، وزارت امور خارجه و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با حضور نمایندگانی از ایران، ترکیه، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و  قزاقستان از امروز در مشهد آغاز شد و به مدت دو روز ادامه خواهد یافت.
۷۵۰۵/۱۹۲۲

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha