۸ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۳۴
کد خبر: 83497389
T T
۱۲ نفر

برچسب‌ها

نتیجه پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها اعلام شد

۸ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۳۴
کد خبر: 83497389
نتیجه پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها اعلام شد

تهران- ایرنا- فهرست اسامی ۲۴۷ هزار و ۴۱۶ پذیرفته شده نهایی در دوره های بدون آزمون دانشگاه ها از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

بر اساس برنامه زمانی اعلام شده فهرست اسامی ۲۴۷ هزار و ۴۱۶ پذیرفته شده نهایی رشته های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است، بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.
از تعداد ۲۴۷ هزار و ۴۱۶ نفر پذیرفته شده نهایی ۱۴۰ هزار و ۷۷۱ نفر زن و ۱۰۶ هزار و ۶۴۵ نفر مرد هستند.
تمام پذیرفته شدگان برای اطلاع از ثبت نام در کد رشته قبولی باید به سایت دانشگاه و موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.
پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها از ۲۰ اسفندماه ۹۷ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد که تا ۲۸ شهریورماه ادامه داشت و در این فاصله زمانی ۲۸۶ هزار و ۲۱۷ نفر ثبت نام کردند.
ظرفیت مورد نظر دانشگاه ها برای این دوره ها ۵۹۶ هزار نفر اعلام شده بود. 

اطلاعیه سازمان سنجش 

سازمان سنجش آموزش کشور در  اطلاعیه ای اعلام کرد؛ داوطلبانی که در ردیف پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی با آزمون یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان رشته‌های پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی قرار گرفته‌اند، منحصراً می‌توانند در یکی از کد رشته‌محل های قبولی ثبت‌نام کنند.
به عبارت دیگر، این داوطلبان مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند و در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.
ثبت‌نام در یکی از کد رشته محل ها به منزله انصراف از کد رشته دیگر است.
تمام پذیرفته‌شدگان باید حداکثر تا ۳۱ شهریورماه ۹۸ دارای مدرک دیپلم نظام‌ قدیم آموزش متوسطه، پیش‌دانشگاهی نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی، دیپلم نظام آموزشی جدید (نظام آموزشی ۳-۳-۶) و یا مدرک  کاردانی (فوق‌ دیپلم) باشند. بدیهی است در غیر این صورت مجاز به ثبت‌نام نخواهند بود.
پذیرفته‌شدگان دوره روزانه خواه در رشته قبولی ثبت‌نام کنند یا نکنند حتی با دادن انصراف قطعی از تحصیل مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ به منظور انتخاب رشته‌های دوره روزانه نخواهند بود.
با توجه به مصوبه جلسه ۱۲ دی ماه ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، پذیرفته‌شدگان لازم است در زمان مراجعه به موسسه محل قبولی، مبلغ ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان بابت هزینه ثبت‌نام در این مرحله به موسسه محل قبولی پرداخت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha