۸ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۳۵
کد خبر: 83496882
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پیاده‌روی اربعین نمایش قدرت جهان اسلام است

۸ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۳۵
کد خبر: 83496882
پیاده‌روی اربعین نمایش قدرت جهان اسلام است

کرمان - ایرنا - معاونت فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمان گفت: همواره افرادی در طول تاریخ سعی کرده‌اند نام سیدالشهدا را از بین ببرند اما هرگز نتوانسته‌اند و امروز بزرگ‌ترین راهپیمایی و همایش جهان در کربلا به عشق امام حسین (ع) در اربعین برگزار می شود که یک معجزه و نمایش قدرت جهان اسلام است.

به گزارش ایرنا، محمد بیدشکی روز دوشنبه در بازدید مدیر و جمعی از کارکنان بیمارستان شفا از پروژه ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) در کرمان با بیان تاریخچه دشمنی‌ها در زمینه وارد آوردن آسیب به مرقد و بارگاه این امام بزرگوار افزود: دشمنان در زمان هارون الرشید و متوکل عباسی تلاش کردند با تخریب مرقد امام حسین (ع) نام و یادش را از اذهان حذف کنند اما همواره شیعیان و محبان اهل بیت (ع)  در برهه‌های مختلف تاریخ عشق و ارادت خود را با تعمیر و بازسازی بارگاه آن حضرت نشان داده‌اند.
وی اظهار داشت: در زمان صدام نیز بخش‌هایی از حرم امام حسین (ع) با قدمت هزار ساله دچار شکاف شده بود که صدام اجازه بازسازی نداد و در اواخر حکومتش به حرم امام سوم شیعیان جهان حمله کرد و گنبد و سردرب‌ها آسیب دید و عده‌ای هم در حرم شهید شدند.
وی به ۲ رسالت مهم کرمانی‌ها در امر مقاوم و لاغرسازی ستون‌های اطراف ضریح مطهر و ساخت گنبد در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: کار مقاوم سازی ستون‌ها در کربلا به اتمام رسیده و با ساخت گنبد در کرمان، بزودی شاهد انتقال قطعات پیچ و مهره‌ای آن به کربلا برای نصب روی گنبد فعلی خواهیم بود.
بیدشکی سازه جدید گنبد را سازه‌ای صنعتی، سبک و ساخته شده با علم و دانش روز عنوان کرد و افزود: تاکنون نظیر این کار در جهان انجام نشده است.
معاونت فرهنگی ستاد بازسازی عتبات کرمان یادآور شد: پدافند غیرعامل در ساخت گنبد جدید لحاظ شده و این گنبد و حرم مطهر ضد انفجار است.
وی تصریح کرد: تمام هزینه‌های ساخت گنبد و مقاوم سازی ستون‌ها از محل نذورات مردمی تامین شده و با پول‌هایی که مردم نذر کردند از داخل کشور مصالح خریداری و به کربلا منتقل شده، ضمن آنکه در همین رابطه، اشتغال‌زایی نیز در ایران هم صورت گرفته است.

مدیر بیمارستان شفا کرمان نیز گفت: در نخستین روز از ماه صفر به همراه جمعی از همکاران توفیق پیدا کردیم در این مکان مقدس حضور پیدا کنیم و این را برای خودم، خانواده‌ام و خانواده بزرگ شفا به فال نیک می‌گیرم.
محمدحسین مصدق افزود: کار بزرگی نصیب مردم بانجابت، مهمان‌نواز و بی‌ریای کرمان شده و فکر کنم توفیق ساخت این گنبد از گذشته‌های دور برای مردم کرمان نوشته شده و من امروز خیلی تحت تاثیر این کار قرار گرفته و به این مهم غبطه می خورم.
وی خاطر نشان کرد: من به مردم کرمان بابت این توفیق تبریک می‌گویم و امید است این خدمت مورد تایید خداوند قرار بگیرد و مُهر تایید الهی بر نذورات مردمی از هزار تومان تا میلیاردها تومان زده شود.
مصدق افزود: امیدوارم آقا امام حسین علیه السلام مردم عزیز کرمان و همه کسانی که در گمنامی برای ساخت این گنبد تلاش کردند و از مال خود گذشتند، با زیارت حرم مطهرش حاجت روای خیر فرماید.
وی در خاتمه با اشاره به آئین باشکوه پیاده‌روی اربعین گفت: باید قدردان مردمی باشیم که با شرکت گسترده در مراسم پیاده‌روی اربعین واقعاً گُل کاشتند و نام حسین (ع) را جهانی کردند.

۳۰۲۹ / ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha