۲۵ هزار تخلف رانندگی سرویس مدارس در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ ثبت شد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا گفت: در سال تحصیلی گذشته حدود ۲۵ هزار تخلف رانندگی از رانندگان سرویس مدارس ثبت و ۷۲۶ فقره تصادف مربوط به سرویس مدارس در سطح کشور اتفاق افتاده است.

به گزارش پلیس راهور، سرهنگ محمدباقر سلیمی روز پنجشنبه با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید افزود: از ۷۲۶ فقره تصادف مربوط به سرویس مدارس در سطح کشور، ۳۷ فقره منجر به فوت یا جرح بوده است. بنابراین توصیه می شود اولیای دانش آموزان صرفاً با هماهنگی مدیران مدارس از شرکت ها و سرویس های مجاز برای رفت و آمد دانش آموزان خود استفاده کنند و در صورت بروز هرگونه تخلف، مراتب از طریق تلفن ۱۱۰ (مرکز فوریت های پلیس) اعلام شود.

وی ادامه داد: در طرح ترافیکی بازگشایی مدارس که از ابتدای مهر ماه در سطح معابر شهری و برون شهری کشور و با تمرکز بر معابری که منتهی به مدارس و مراکز آموزشی می شوند، بیش از ۱۴ هزار نیروی پلیس راهور در قالب تیم های نامحسوس به کارگیری می شوند همچنین از فناوری های روز، شامل سامانه های پایش تصویری و مدیریت ترافیک در شهرها  و سامانه های کنترل و ثبت تخلفات نیز بهره گیری می گردد.

سرهنگ سلیمی از بکارگیری ۱۲۰ هزار وسیله نقلیه برای حمل ونقل دانش آموزی خبر داد و گفت: با همکاری و هماهنگی دستگاه های مسئول انواع خودروهای سرویس مدرسه اعم از اتوبوس، مینی بوس، ون، تاکسی و سواری شخصی برای حمل ونقل دانش آموزی ساماندهی و بکارگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: هر سال با شروع مهر ماه و بازگشایی مدارس و آغاز فعالیت مراکز آموزشی شاهد افزایش حجم تردد در معابر شهری و حاشیه شهرها هستیم که به منظور ایجاد هماهنگی، تعامل و بهره گیری از ظرفیت همه سازمان های متولی در امر حمل و نقل ترافیک به استناد مفاد آئین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزی از ماه ها پیش جلسات کارشناسی و مدیریتی عملیات بزرگ حمل و نقل دانش آموزشی و پوشش ترافیکی سفرهای سال تحصیلی جدید با حضور متولیان امر در وزارت کشور برگزار شده است.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا با اشاره به مهمترین مشکل ترافیکی مهرماه و مطالبه پلیس برای اجرایی شدن طرح تغییر ساعت شروع کاری ادارات و ساز مان ها، اظهار داشت: مهمترین مشکل ترافیکی مهرماه ۲ هفته اول و اشتیاق اولیاء برای حمل و  نقل دانش آموزان توسط خودشان و تمرکز سفرهای تحصیلی با سفرهای کاری در ساعات اوج بار ترافیک صبحگاهی است که در این رابطه هماهنگی های لازم با شورای ترافیک شهرها در حال انجام است و اگر مطالبه پلیس برای ایجاد تغییرات در ساعت شروع کاری ادارات و سازمان ها و تعیین ساعت کار شناور اجرایی شود قطعاً تأثیر بسزایی در کاهش بار ترافیک دارد.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha