صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان کردستان حائز رتبه اول عملکرد در کشور شد

سنندج - ایرنا - رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت: این صندوق در کردستان طی یکسال گذشته با کسب ۹۴ امتیاز در سه شاخص عملکردی موفق به کسب رتبه اول در میان ۳۱ استان کشور شده است.

اسداله رازانی روز چهارشنبه در دومین همایش کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان اظهار داشت: این سه شاخص شامل تمدید بیمه شدگان، جذب بیمه شده جدید و جذب بیمه شده زیر ۳۰ سال است که کردستان در تمام این سه شاخص موفق به کسب رتبه اول شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تمدید بیمه شدگان سهم ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفری برای این استان در نظر گرفته شده بود اضافه کرد: با جذب ۳۶ هزارو ۱۲۹ نفر در این راستا استان موفق به تحقق ۹۶ درصدی تعهد خود شده است.

رازانی افزود: در شاخص بیمه شده جدید نیز هفت هزارو ۵۰۰ نفر تعهد داشتند که با جذب هشت هزارو ۲۴۶ نفر ۱۱۳ درصد تحقق یافته است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه بیمه شده زیر ۲۰ سال نیز کردستان عملکرد چشم گیری داشته یادآوردشد: در این حوزه استان ۱۹۰ درصد فعالیت انجام داده است.

وی اضافه کرد: تعداد بیمه شده های کشور در این صندوق یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر است که سهم استان کردستان در این آمار ۴۴ هزار نفر است.

رئیس هیات مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور افزود: ۱۰۶ هزار نفر در حال حاضر از خدمات این صندوق بهره‌مند هستند و بیش از ۲ میلیون نفر باید تحت پوشش این صندوق قرار گیرند.

وی با بیان اینکه امید است که استان این مسیر را ادامه دهد گفت: اصلاح قوانین و آیین نامه ها صندوق در دستور کار هیات مدیره جدید این صندوق است و به زودی موارد مورد نیاز به روزرسانی می شوند.

رازانی با بیان اینکه فعالیت و اهداف این صندوق از نظر سازمان ملل شاخص توسعه یافتگی تلقی می‌شود اظهار داشت: با گذشته ۱۴ سال از تاسیس، این صندوق بسیار خوب عمل کرده است.

وی اضافه کرد: این صندوق سازمان بسیار پیچیده ای بوده که مسیر آن در حال اصلاح است.

رازانی با بیان اینکه از اول سال تاکنون برای رسیدن به اهداف این صندوق ۱۴ سفر به استان های مختلف انجام شده گفت: سفر به سایر استان نیز در همین راستا ادامه دارد و بیش از ۳۰ جلسه در سطح کشور تاکنون برگزار شده است.

هم اکنون در کردستان  ۶۳ هزار نفر تحت پوشش بیمه هستند و از مزایای مستمری بازنشستگی، کارافتادگی و فوت بهره مند می‌شوند که شامل 43 درصد جامعه هدف روستایی است.

این صندوق در سال ۱۳۸۳ تاسیس و به عنوان یک صندوق کاملا دولتی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستای دارای سکنه دارد.

۷۳۴۹ / ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha