۱۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۹:۰۸
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83465535
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش خشونت خانگی در فرانسه و تدابیر ویژه دولت مکرون

تهران – ایرنا – به دنبال افزایش نگران کننده خشونت های خانگی در فرانسه، دولت امائول مکرون به منظور مقابله با این مساله اقدام به برگزاری نشست فوق العاده کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس 24، افزایش خشونت خانگی علیه زنان در فرانسه به میزانی رسیده است که دولت امانوئل مکرون نشست فوق العاده را برگزار کرد تا در این باره تمهیداتی اتخاذ شود.

ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه که در این نشست حضور داشت، در این باره گفت: دولت فرانسه تدابیر ویژه و جدیدی برای مبارزه با این پدیده در دستور کار قرارداده است.

وی گفت: از اول ژانویه سال آینده میلادی ۲۰۲۰، دست کم یکهزار دستگاه آپارتمان و خوابگاه به صورت موقت در اختیار قربانیان خشونت خانگی قرارخواهد گرفت. در حال حاضر بیش تر از پنج هزار مکان امن، آپارتمان و خوابگاه، در اختیار قربانیان ناشی از خشونت خانگی قراردارد.

هم چنین دولت قصد دارد به زنان قربانی خشونت در زندگی زناشویی وام های بلاعوض و کمک های ماهیانه اختصاص بدهد تا آنها بتوانند با استقلال از همسران درباره زندگی زناشویی و آینده آن تصمیم گیری کنند

همچنین دولت فرانسه  درصدد است اپلیکیشنی را طراحی کند تا زنان قربانی در اولین فرصت محل سکونت و اقامت خود را گزارش کنند. این اپلیکیشن از ۲۵ نوامبر آینده راه اندازی می شود.

طبق آمار وزارت کشور فرانسه، هر سه روز، یک زن در این کشور قربانی خشونت خانگی می شود و از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون بیش از یکصد زن فرانسوی در همین ارتباط جان باخته اند.

در اوایل ماه ژوئیه بدنبال انتشار آمار تعداد زنانی که در فرانسه به دست همسران کنونی و یا سابق خود به قتل رسیده بودند، رئیس جمهوری فرانسه در توئیتی از زنان فرانسوی عذرخواهی کرد.

«امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه با انتشار اسامی این زنان در صفحه فیس‌ بوک خود نوشت: "خانم‌ها من از شما عذر می‌خواهم. جمهوری فرانسه نتوانست بخوبی از شما محافظت کند."

یکی از دلایل پیروزی مکرون در انتخابات ریاست‌جمهوری، وعده "پایان دادن به خشونت علیه زنان" بود اما با رشد شدید خشونت‌های مرگبار علیه زنان، فعالان حقوق زنان خواستار دخالت دولت و پایان دادن به آنچه که "قتل عام" خواندند، شدند.

در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۳۰ زن توسط همسر یا شریک زندگی خود در فرانسه کشته شدند. این آمار نسبت به ۱۲۳ زن کشته شده در سال ۲۰۱۶ افزایش نشان می‌دهد. سال ۲۰۱۸ این رقم به ۱۲۱ نفر رسید و در سال میلادی جاری که سه ماه دیگر به پایان می رسد رقم زنان قربانی خشونت خانگی به یکصد نفر رسیده است. 9041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha