۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۵
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 83456215
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات گازرسانی به پنج روستای مرزی گنبدکاووس آغاز شد

گنبدکاووس - ایرنا - عملیات اجرایی گازرسانی به پنج روستای "آی تمر، کلیجه، قولاق بورته، قربان قلیچ ملا و دده الوم" از توابع بخش مرزی داشلی برون شهرستان گنبدکاووس با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسم آغاز عملیات اجرای گازرسانی به این روستاها که عصر چهارشنبه درمسجد روستای مرزی قولاق بورته برگزار شد، مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان در سخنانی گفت: برای گازرسانی به این روستاها ۳۳ کیلومتر خط اصلی و ۶۷ کیلومتر شبکه داخلی در روستاها احداث شده و ۶۹۰ خانوار از نعمت آن برخوردار می‌شوند.

محمدرحیم رحیمی افزود: هم اکنون از مجموع ۱۶۳ روستای واجد شرایط گازرسانی شهرستان گنبدکاووس ۱۴۲ روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند و گازرسانی به چهار روستای دیگر از جمله "کرند، هوتن و شهید قربانی" درحال انجام است.

وی اضافه کرد: ۱۷ روستای دیگر گنبدکاووس که تعداد زیادی از آنها در بخش مرزی داشلی برون این شهرستان واقع هستند فعلا از نعمت گاز محرومند که قرار است در سه مرحله و ظرف دو سال آینده به این روستاها نیز گازرسانی شود.

رحیمی گفت: مرحله نخست گازرسانی به این روستاها با عملیات اجرایی گازرسانی به پنج روستا از امروز آغاز شد و به ۱۲ روستای دیگر نیز در دو مرحله دیگر گازرسانی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز گلستان ادامه داد: در هفته دولت امسال این شرکت به ۱۵ روستا شامل ۱۱ روستای شهرستان مراوه‌تپه و چهار روستا در شهرستان علی آباد کتول گازرسانی کرد.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این مراسم با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولت، نگاه ویژه ای به مناطق مرزی و روستاهای محروم برای افزایش رفاه و آسایش مردم با ارائه خدمات و ایجاد زیرساخت های لازم دارد.

عبدالقدیر کریمی افزود: بر این اساس طی چند سال اخیر بیشترین حجم اعتبارات دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس انجام شده که آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به پنج روستای این بخش با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال بخشی از این خدمات و سرمایه گذاری‌ها می‌باشد.

وی اضافه کرد: باوجود مشکلات و تنگناهای مالی کشور به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا اما در هفته دولت امسال نیز ۲۴۳ طرح و پروژه عمرانی، تولیدی و اقتصادی درسطح شهرستان گنبدکاووس افتتاح یا عملیات اجرایی آن با اعتبار ۳۰۴۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۳۰ نفر آغاز شد که کام مردم را شیرین کرد.

کریمی از وحدت، همدلی، همکاری و همراهی مردم با مسوولان و نقش ارزنده علما و روحانیون شیعه و اهل سنت گنبدکاووس در تقویت وحدت و همدلی ها قدردانی و بر استمرار این همراهی ها تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، قرجه طیار نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش های مسوولان برای گازرسانی به روستاهای محروم بخش مرزی داشلی برون این شهرستان گفت: با قول مساعد رییس شرکت ملی گاز ایران انشاالله ظرف دو سال آینده همه روستاهای گنبدکاووس از نعمت گاز بهره مند می‌شوند.

به گزارش ایرنا، حاجی نظر شیرمحمدلی بخشدار داشلی برون نیز در این مراسم که درحاشیه آن جمعی از مسوولان حاضر با خانواده شهید جاویدالاثر "عبدالکریم شیرمحمدلی" دیدار و نیز میز خدمت برای پاسخگویی به مسائل و مشکلات مردم برپا کردند، قدردانی کرد.

بخش مرزی داشلی برون شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس، افزون بر ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد که در حدود ۳۰ روستا و یک نقطه شهری سکونت دارند.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =