ثبت ۷۴۰ زمین‌لرزه در مرداد ۹۸ توسط مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران

تهران- ایرنا- بیش از ۷۴۰ زمین‌لرزه در مرداد ۱۳۹۸ توسط مرکز لرزه‌نگاری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ثبت شد.

به گزارش روز سهشنبه دانشگاه تهران، در مرداد ۱۳۹۸ تعداد ۷ زمین‌لرزه با بزرگای بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۸ با بزرگای ۵.۲ نزدیک به چرام واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، رخ داده است.

بر اساس گزارش ها، ۶۷۳ زمین‌لرزه دارای بزرگای کوچک‌تر ۳، تعداد ۶۷ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۴-۳، تعداد ۶ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۵-۴ و یک زمین‌لرزه نیز با بزرگای بین ۶-۵ رخ داده است.

برگزاری سمینار سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در دانشگاه تهران

سمینار سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی به مناسبت هفته جهانی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی به همت «کرسی یونسکو در فضای مجازی و فرهنگ» با همکاری دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران ۳۰ مهرماه ۹۸ برگزار می شود.

هدف از برگزاری این سمینار بررسی مفهوم شهروندان با سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی و همچنین اشاره به چگونگی نقش آن در بهبود سطح اطلاعات، مشارکت و توانمندسازی همگان است.

علاقه مندان می توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://evand.com/events/mil۲۰۱۹ مراجعه کنند.

برگزاری نشست دانشگاهیان دانشکده جغرافیا با نماینده دانشگاه لوند سوئد

انجام پروژه مشترک بین‌المللی اراسموس پلاس بین ۶ دانشگاه اروپایی (با مدیریت دانشگاه لوند سوئد)، سه دانشگاه از کشور ایران (با مدیریت دانشگاه تهران) و ۲ دانشگاه از کشور یمن با عنوان "Environmental Management in the Middle East(EMME)" از جمله اهداف برگزاری این نشست است.

هدف اصلی این پروژه توسعه ظرفیت‌های علمی و آموزشی مرتبط با منابع طبیعی و محیط زیست با استفاده از فناوری‌های سنجش از دور و GIS در منطقه خاورمیانه همچنین براساس این  فعالیت‌های مشترک بین‌المللی از قبیل برگزاری دوره های آموزشی مشترک، توسعه آزمایشگاه ها و تجهیزات دانشگاهی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =