۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 862
کد خبر: 83449024
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتباط میان کشورهای اسلامی موجب رشد و هم افزایی می شود

تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج و سرپرست حجاج ایرانی در دیدار جمعی از فرهیختگان اندونزی گفت: ارتباطات میان کشورهای اسلامی می تواند در رشد و هم افزایی آنها بسیار موثر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین «سیدعبدالفتاح نواب» نماینده ولی فقیه در امور حج و سرپرست حجاج ایرانی افزود: ایران اسلامی در طول تاریخ به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خویش و قرارگرفتن در قلب دنیای اسلام با کشورهای مسلمان ارتباط خوب و ماندگاری داشته است و اکنون نیز از گسترش روابط با آنها استقبال می کند.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی اظهار داشت: برادران و خواهران مسلمان می توانند با سفر به ایران، آن را به عنوان وطن دوم خویش تلقی کرده و با تلاش ها، فعالیت ها و دستاوردهای مردم آن در عرصه های مختلف از نزدیک آشنا شوند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب از اندونزی به عنوان کشوری فعال، پویا و دارای مردمی مهربان، پرکار و کوشا نام برد که اهل محبت، فهیم و معتقد به اسلام هستند.

چند نفر از شرکت کنندگان در این نشست نیز دیدار با نماینده ولی فقیه را «افتخاری بزرگ» برای خود دانسته و از او به عنوان نماینده رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران تجلیل کردند.

«آتونگ سلیمان» استاد فلسفه در دانشگاه های اندونزی گفت: شیعیان که شمار آنها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اندونزی به یکصدنفر نمی رسید، اکنون به بیش از ۲ میلیون نفر افزایش یافته اند و فعالیت های زیادی برای ترویج آیین اهل بیت (ع) انجام می دهند.

خانم «یانی» هم دیدار با مسئول بعثه مقام معظم رهبری را تحقق یک رویای دیرینه برای خویش دانست و افزود: من هنوز هم باورم نمی شود که در این جلسه هستم و با مسئولان ایرانی صحبت می کنم.

سرپرست حجاج ایرانی در پاسخ گفت که عشق و علاقه به کعبه و حج، همه مسلمانان را از سراسر جهان در مکه مکرمه جمع کرده است.

چند نفر دیگر از شرکت کنندگان در این جلسه نیز موضوعات مختلفی در باره ایران و اندونزی مطرح کردند و درباره موضوعات مورد علاقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =