۳۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۵۳
کد خبر: 83444890
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امسال ۱۹ صندوق خرد روستایی در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد

زاهدان- ایرنا- مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۹ صندوق اعتبارات خرد روستایی با ۵۸۵ عضو از ابتدای امسال تاکنون در این استان راه‌اندازی شده است.

بهزاد شهرکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:با توجه به جمعیت زنان ساکن در مناطق روستایی و نقش موثری که در اقتصاد خانوار دارند اولویت کاری سازمان جهاد کشاورزی توسعه‌ اشتغال زنان روستایی همگام با توسعه بخش کشاورزی است.

وی ادامه داد: در این راستا با راه اندازی  ۱۹ صندوق جدید در شهرستان‌های چابهار، کنارک، ایرانشهر، قصرقند، دلگان، زابل، زهک، نیمروز و زاهدان تعداد این صندوق‌ها در سیستان و بلوچستان به ۸۸ مورد افزایش یافت.

 مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان عمده فعالیت این صندوق‌ها را در بخش‌های صنایع دستی و تبدیلی، پرورش طیور، تولید سبزی و صیفی عنوان کرد و افزود: برگزاری هزار نفر روز دوره آموزشی مهارتی، توزیع ۲ هزار قطعه جوجه مرغ بومی بین اعضا، راه اندازی یک واحد پرورش عقرب با مدیریت یکی از اعضای صندوق خرد زنان از مهمترین فعالیت‌های امور زنان مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان در سالجاری بوده است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به عنوان روستایی‌ترین استان کشور دارای ظرفیت‌های فراوان اقتصادی است بطوریکه براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن از مجموع ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر جمعیت این استان یک میلیون و ۴۲۷ هزار و ۳۳۲ نفر یعنی بیش از ۵۱ درصد در نقاط روستایی ساکن هستند.
میانگین جمعیت روستایی در کشور ۲۶.۵ درصد است که سیستان و بلوچستان در این زمینه در کشور پیشتاز است.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha