آذربایجان‌غربی استان نخست کشور در شاخص فضای کسب و کار

ارومیه – ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی گفت: این استان با تلاش‌های صورت‌گرفته طی یک و نیم سال گذشته از رتبه ۲۴ کشوری به رتبه نخست در فضای کسب و کار رسیده و در حال حاضر در صدر کشور قرار دارد.

رضا حسینی روز شنبه در جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی که با حضور سیدعلی‌محمد موسوی معاون وزیراقتصادی و دارایی و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، افزود: در اوایل امسال نیز این استان رتبه دوم فضای کسب و کار را به خود اختصاص داده بود که در کمتر از سه ماه، یک پله صعود کرده و در رده نخست ایستاده‌ایم.

وی اضافه کرد: البته باید همه دستگاه‌ها در راستای حفظ این رتبه نخست با تمام توان تلاش کنند تا بتوانیم زمینه ارتقای روزافزون شاخص های این بخش را شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه وجود نقشه راه، مهمترین عامل در توسعه سرمایه گذاری است، بیان کرد: استفاده‌ بهینه از ظرفیت‌های پنجره واحدسرمایه‌گذاری از جمله مواردی است که باید در این نقشه رعایت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر شهرک‌های صنعتی استان نیز جزء ۱۰ شهرک برتر کشور است در حالی که تا یک سال پیش در رده ۲۴ کشوری قرار داشت.

در این جلسه، اعضای حاضر به بیان مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی پرداختند.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =