جشنواره کتابخوانی رضوی تجلّی امید به آینده روشن ایران است

تهران ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به آیین پایانی جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تجلّی امید به آینده روشن و کتابخوان ایران بصیر و ولایت مدار است.

به گزارش  روز پنج‌شنبه، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سیدعباس صالحی به آیین پایانی این جشنواره آمده است: بوستان سرسبز کتاب، آن هنگام که نسیم جانفزای معارف اهل­ بیت(ع) در آن می­ پیچد و جلوه­ای از ظرایف سیره و سنّت آن عزیزان خدا  را متبلور می ­سازد، برکتی صدچندان می ­یابد، بدان گونه که عطر آسمانی آن از جسم و جان خوانندگان استشمام و در رفتار عملی آنان متجلّی می­ شود. جشنواره­ های مروج کتابخوانی، فرصتی ارزشمند برای پیوند عموم مردم با «یار مهربان» اندیشه ­های بشری است و زمانی که با آموزه­ های اصیل مذهبی آمیخته شوند، شکوه صدچندان می­ یابند.

در بخش دیگر پیام آورده شده است: «جشنواره کتابخوانی رضوی» که مفتخر و معطّر به نام و یاد نورانی هشتمین اختر تابنده آسمان امامت و ولایت حضرت علی­ بن­ موسی ­الرضا(علیه آلاف التحیه و الثناء)، خواهر گرانقدرشان حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) و فرزند برومندشان حضرت جواد(علیه ­السلام) است، در قلوب ارادتمندان و عاشقان اهل­بیت(ع) در سراسر ایران اسلامی جایگاهی ویژه یافته است.

این پیام می افزاید: پشتوانه پرافتخار شرکت عاشقان آن امام همام به­ ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان در ادوار مختلف این جشنواره به ویژه نهمین دوره با مشارکت بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر، بیانگر اوج ارادت و میهمان نوازی شایسته ایرانیان از اهل­ بیت پیامبر(ص) است و نشان از اشاعه سیره فرهنگی و علمی ایشان دارد. نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، تجلّی امید به آینده روشن و کتاب­خوان ایران بصیر و ولایت­مدار است.

در بخش پایانی آمده است:‌ یکایک دست­ اندرکاران برگزاری این جشنواره، بالاخص کتابداران عزیز در اقصی نقاط کشور، شایستگی آن را داشته­ اند که در شهر و دیار خویش به افتخار خدمتگزاری حضرت ثامن ­الحجج(ع) نائل شوند و در دایره بزرگ خادمان فرهنگ رضوی قرار گیرند. به همه شما عزیزانم در نهاد کتابخانه­ های عمومی کشور خدا قوت می­ گویم و ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، که آغاز آن مظهر عبودیت و شکوفایی ایمان و خاتمه آن ثمره نبوت و اکمال دین است، برایتان در این مسیر نورانی، عزّت و سربلندی آرزومندم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =