۲۳ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 83437423
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هلال احمر بسترمناسبی برای فعالیت های اجتماعی طلاب است

اهواز-ایرنا- نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر در دیدار با ۲ عضو مجلس خبرگان رهبری دراهواز گفت: هلال احمر فضا و شرایط مناسبی برای فعالیت‌های اجتماعی طلاب فراهم می کند لذا باید از حضور طلاب در این نهاد بهره‌مند شد.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی ظهر چهارشنبه در دیدار با آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری  زعیم حوزه های علمیه خوزستان و عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در جمعیت هلال‌احمر کانون های دانش آموزی، دانشجویی و طلاب زیر مجموعه سازمان جوانان وجود دارد که در خوزستان ۱۲ کانون طلاب ایجاد شده است که از این ۱۲ کانون، ۹ کانون (با ۷۵ عضو) مربوط به برادران و ۳ کانون (با ۵۵عضو)مربوط به خواهران است؛ این کانون ها شورای اجرایی دارند و اعضای آن از طریق برگزاری انتخابات، دبیر کانون را انتخاب می کنند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر با اشاره به حمایتهای همیشگی آیت الله موسوی جزایری از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دراستان گفت: نیازمند حمایت شما به عنوان زعیم حوزه های علمیه خوزستان هستیم تا کانونهای هلال احمر طلاب افزایش پیدا کنند، به دلیل گستردگی حوزه های علمیه در خوزستان وجود کانون های هلال احمر طلاب می تواند مفید و منشا خیر و برکت واقع شود.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ادامه داد: حضور طلاب در سیلاب خوزستان و لرستان بسیار موثر بود و یکی از بسترهای حضور طلاب برای ساماندهی  ومشارکت در انجام فعالیت های اجتماعی و ارایه خدمات اجتماعی ، جمعیت هلال احمر است. 


جمعیت هلال‌احمر در کنار مردم 

زعیم حوزه های علمیه خوزستان نیز در این دیدار بیان کرد: انتظار داریم کانون های طلاب در حوزه های علمیه مانند کانون های دانش آموزی و دانشجویی استان بیشتر شوند.
آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری ادامه داد: حوزه های علمیه پس از انقلاب توسعه پیدا کردند و اکنون به لحاظ کمی و کیفی توانمند هستند و می توانند در زمینه های موردنیاز هلال احمر فعالیت داشته باشند و مسئول دفتر نمایندگی رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر خوزستان این موضوع را برای خود یک دستورالعمل بداند و ما هم از او پشتیبانی می کنیم.
وی گفت: در خوزستان ۲۰ حوزه علمیه تحت نظر مرکز مدیریت حوزه علمیه قم فعالیت می کنند، در سطح استان بیش از ۵۰ مدرسه علمیه که تحت پوشش ما نیستند فعال هستند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر همچنین در دیدار با آیت اله سید علی شفیعی عضو دیگر مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در سیلاب های اخیر که دامن چند استان را گرفت و خسارت آنچنانی را وارد کرد، مردمی بودند که در یک لحظه زندگی شان را از دست دادند ،در چنین موقعیتهایی وقتی این مردم  دستشان را به سوی انسان ها برای طلب یاری دراز می کنند نخستین پرچمی که برافراشته می شود پرچم هلال احمر است.
وی گفت: خوزستان استان مقاومت و پایداری و نماد ایستادگی ملت ایران و سرزمین جوانمردان است، جوانمردانی که هیچگاه تاریخ ایران و تاریخ تشیع و خوزستان آنها را فراموش نخواهد کرد.
این عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: خدمات عوامل جمعیت هلال احمر برگرفته از فطرت پاک بشری است، حقیقت وجودی کارنامه درخشان هلال احمر نیاز به اثبات ندارد چرا که همگان خدمات هلال احمری ها را می بینند.
آیت اله سید علی شفیعی اظهار داشت: خدماتی که عوامل هلال احمر در شرایط خاص انجام می دهند بر مردم پنهان نمی ماند چرا که هر انسانی سهمی از فطرت بشری دارد، مردم دعایشان می کنند و احترامشان را حفظ می کنند.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام والمسلمین معزی"  نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر شامگاه سه شنبه برای سفری ۲ روزه وارد خوزستان شد.

از جمله برنامه های وی دراین سفر حضور در آیین تکریم و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و بازدید از مناطق سیل زده شهرستان کارون عنوان شده است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در فروردین امسال نیز در جریان وقوع سیل به خوزستان سفر کرد و از مناطق سیل زده و نحوه امداد رسانی دیدن کرد.

/۶۰۰۲/۷۱۵۸

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha