هشدار حماس به صهیونیست ها در مورد احتمال یورش به مسجد الاقصی در عید قربان

تهران- ایرنا- عضو دفتر روابط بین المللی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز جمعه ضمن هشدار به صهیونیست های تندرو برای یورش به مسجدالاقصی در روز عید قربان، تأکید کرد که این اقدام باعث بحرانی شدن اوضاع در قدس می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «باسم نعیم» با صدور بیانیه ای اعلام کرد: یورش صهیونیست های تندرو به مسجدالاقصی با حمایت پلیس این رژیم، تجاوز آشکار به مقدسات مسلمانان است.

رسانه های صهیونیستی چند روز گذشته از طرح صهیونیست های تندرو برای یورش به مسجدالاقصی در روز عید قربان خبر دادند.

نعیم تأکید کرد که این اقدام، ممکن است باعث بحرانی شدن اوضاع در قدس و اراضی فلسطین شود.

وی از جامعه جهانی خواست؛ قبل از آنکه اوضاع از کنترل خارج شود، جلوی اقدامات جنون آمیز صهیونیست ها را بگیرد.

این عضو حماس تصریح کرد: نمی توان با هوچی گری و قلدری، واقعیت ها را تغییر داد.

این در حالی است که اداره اوقاف اسلامی قدس (وابسته به اداره اوقاف اسلامی اردن) که مسؤول اداره امور مسجد الاقصی است، پیشتر خواستار توقف یورش صهیونیست های تندرو به این مسجد شده بود.

پلیس اسرائیل از سال  ۲۰۰۳ به شهرک نشینان صهیونیست اجازه یورش به مسجد الاقصی از طرف باب المغاربه را داده است.

روز عید قربان امسال با سالگرد ادعایی «تخریب هیکل» همزمان شده است و گروه های تندرو صهیونیستی ضمن فراخوانی از هواداران خود، خواسته اند در این روز به مسجد الاقصی یورش ببرند.

چندین دهه است که صهیونیست ها به بهانه جست وجوی هیکل ادعایی سلیمان، به شکل های مختلف در تلاش برای نابودی مسجد الاقصی هستند.

اقدامات ضد فلسطینی صهیونیست ها در سال جاری و پس از طرح موسوم به «معامله قرن» و حمایت بی حد و حصر آمریکا از آنها و شتاب برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات برای عادی سازی روابط با اسرائیلی ها، بشدت افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =