۱۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۵۰
کد خبرنگار: 1223
کد خبر: 83428525
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۳۰۰ ورزشکار خراسان شمالی در المپیاد استعدادهای برتر رقابت می‌کنند

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: امسال ۳۰۰ ورزشکار این استان در المپیاد استعدادهای برتر کشور به رقابت می پردازند.

محمد بروحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ورزشکاران این استان در ۴۰ رشته ورزشی در این دوره از مسابقات حضور می یابند.

وی افزود: این در حالی است که خراسان شمالی دو رشته ورزشی رویینگ قایقرانی و سامبو کشتی را نیز در استان میزبانی می کند.

بروحی خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی انجام گرفته تعداد ورزشکاران اعزامی به این مسابقات در سال جاری از رشد قابل توجهی نسبت به سال قبل برخوردار خواهد بود.

وی یادآور شد: این در حالی است که ثبت نام از ورزشکاران استان برای شرکت در این مسابقات تا ۲۰ مرداد ماه ادامه دارد و احتمال افزایش شرکت کنندگان وجود دارد.

 معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: تاکنون در مسابقات موی تای بانوان و مردان دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور ورزشکاران این استان موفق به کسب دو نشان برنز در بخش بانوان و دو نشان برنز در بخش مردان شده اند.

وی افزود: این در حالی است که یکی از ورزشکاران خانم این استان نیز در این رشته به تیم ملی موی تای دعوت شده است.

به گزارش ایرنا، پارسال ۲۸۵ ورزشکار در ۳۷ رشته ورزشی از خراسان شمالی در اولین دوره این المپیاد شرکت کرده و موفق به دریافت ۱۹ نشان رنگین شده و ۲۵ ورزشکار نیز به اردوی استعدادهای برتر راه یافته بودند.

دومین دوره المپیاد ورزشی ایرانیان از ۳۰ مرداد تا ۱۰ شهریورماه در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

بر اساس آخرین آمار، خراسان شمالی افزون بر ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در ۴۵ هیأت ورزشی فعالیت دارند.

ط/ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha