۱۵ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۴۱
کد خبر: 83427620
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

براتی: سیاست فدراسیون، انطباق حداکثری با مقررات فیفا است

تهران- ایرنا- رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال با بیان اینکه سیاست ما انطباق حداکثری با مقررات فیفا است، گفت: تطبیق مقررات فیفا با تایید مجمع عمومی صورت می گیرد.

احمدرضا براتی اظهار داشت: مقررات انضباطی فیفا در خصوص مسابقاتی که زیر نظر فیفا برگزار می شود و همچنین سایر مواردی که کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فیفا صلاحیت ورود و صدور حکم دارند، اجرا می شود و همه فدراسیون های عضو فیفا مشمول آن هستند و این فدراسیون ها موظفند در مورد برخی مواد که فیفا انطباق با آنها را برای فدراسیون های ملی الزامی اعلام کرده، مقررات انضباطی خود را با مقررات انضباطی فیفا تطبیق دهند.
براتی افزود: اگر چه سیاست ما در فدراسیون فوتبال، انطباق حداکثری با مقررات فیفا است اما هیچ الزامی برای کپی کردن کلمه به کلمه مقررات فیفا وجود ندارد بلکه صرفا در مورد برخی مواد خاص که در خود مقررات فیفا الزامی اعلام شده است، باید مقررات خود را با مقررات فیفا تطبیق دهیم.
رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون در ادامه افزود: در مورد مقررات انضباطی جدید فیفا باید به این مساله توجه کرد که این مقررات حدود یک ماه است که منتشر شده و البته من پیش از این در خصوص مقررات جدید توضیحات تفصیلی از طریق سایت فدراسیون فوتبال و در تاریخ ۲۱ تیر ارائه دادم. از سویی بخش قابل توجهی از این مقررات در آیین نامه های انضباطی و اخلاق ما دیده شده و در حال حاضر هم از طریق کمیته های مختلف اجرا می شود.

وی ادامه داد: همچنین تطبیق کامل مقررات انضباطی فوتبال کشورمان با آیین نامه جدید فیفا مستلزم صرف مدت زمانی است که بتوانیم با در نظر داشتن مقررات و الزامات ملی و داخلی، الزامات بین المللی را نیز در آن اعمال کنیم و البته از آنجایی که اصلاح مقررات انضباطی در صلاحیت مجمع عمومی است لذا تا قبل از تشکیل مجمع نمی توان انتظار تغییر مقررات را داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha