۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 1408
کد خبر: 83422872
۰ نفر

برچسب‌ها

اختصاص ۳۲۰ میلیارد ریال برای ساخت فاز ۲ پایانه مرزی رازی خوی

ارومیه - ایرنا - فرماندار خوی گفت: ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و اتمام فاز دوم توسعه پایانه مرز رازی خوی اختصاص یافته که پیش بینی می شود تا پایان سال تزریق شود.

سیدمحمدعابدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال از این بودجه هزینه شده است و با اتمام ساخت و توسعه این پایانه، تردد مسافر و ترانزیت کالا از این مرز مهم رونق بیشتری خواهد یافت.

وی اضافه کرد: قسمتی از فاز دوم این طرح توسعه شامل ساحل‌سازی، احداث پل بر روی رودخانه، دیوار ساحلی و محوطه سازی به اتمام رسیده است.

فرماندار خوی اظهار کرد: در ادامه توسعه این طرح، ساختمان‌های جانبی و تکمیل دیگر زیرساخت ها در دست اجراست که طبق پیش بینی ها در طی یک‌سال اتمام می شود.

وی وجود مرز رازی و راه ریلی و زمینی رازی را از ظرفیت های بزرگ و زیرساخت مهم توسعه تجارت، بازرگانی و گردشگری در خوی عنوان کرد و افزود: ساماندهی پایانه رازی، توسعه راه ارتباطی خوی ـ قطور و مرز رازی مهمترین برنامه محوری برای توسعه تجارت، صادرات و گردشگری در این شهرستان است.

مرز زمینی و ریلی رازی خوی در گسترش تردد مسافر و جذب گردشگر خارجی نقش بسزایی دارد به طوری که در طول یک‌سال از این مرز نزدیک به یک میلیون مسافر تردد کرده است.

مرز رازی خوی سومین مرز رسمی ایران با ترکیه در آذربایجان غربی است و نقش موثری در رونق اقتصادی منطقه دارد.

گمرک مرزی رازی در فاصله ۷۵ کیلومتری غرب شهرستان خوی و در مرز ایران با کشور ترکیه قرار دارد.

۸۱۳۵/۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =