۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83415061
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر دفاع اسبق گرجستان زندانی شد

۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۴۶
کد خبر: 83415061
وزیر دفاع اسبق گرجستان زندانی شد

باکو – ایرنا – دادگاه شهر تفلیس " ایراکلی اوکرایشویلی " وزیر دفاع اسبق گرجستان و رهبر حزب " گرجستان پیروز"  را  در سازماندهی اعتراضات اخیر در این کشور مقصر  شناخت و او را روانه زندان کرد.

  به  گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری "نیوز جورجیا" ، اوکرایشویلی چند روز پیش به اتهام  دخالت در ناآرامی های 20  و 21 ژوئن ( 30 و 31 خرداد ) در برابر پارلمان  گرجستان در تفلیس،  بازداشت شده بود .  

تظاهرات خرداد ماه گذشته  نیروهای مخالف دولت فعلی گرجستان در اعتراض به سفر هیات پارلمانی روسیه به این کشور برای شرکت در مجمع بین پارلمانی کشورهای ارتدوکس در تفلیس به خشونت کشیده شد و در جریان آن ۲۴۰ نفر زخمی و ۳۰۵ نفر نیز بازداشت شدند.

در پی این تظاهرات اعتراض آمیز ایراکلی کوباخیدزه رییس پارلمان گرجستان استعفا کرد  اما معترضان خواستار استعفای وزیر کشور کرجستان شدند.

   دادگاه شهر تفلیس  همچنین حکم زندان  برای  دو تن دیگر از فعالان  نیروهای مخالف دولت فعلی گرجستان را صادر کرد .

  بنا به این گزارش ، ماموکا باختادزه نخست وزیر گرجستان ادعای نیروهای مخالف در باره جنبه سیاسی بازداشت ایراکلی اوکرایشویلی را رد کرد .

  ایراکلی اوکرایشویلی در سالهای 2004 الی 2006 میلادی سمت وزیر دفاع گرجستان در دولت غربگرای میخایل ساآکاشویلی را بر عهده داشت .

  وی در حال حاضر یکی از مخالفان سرسخت دولت فعلی گرجستان به شمار می رود .

بر اساس حکم دادگاه شهر تفلیس اوکرایشویلی تا پایان تحقیقات  نیروهای انتظامی در باره ناآرامی های اخیر در تفلیس در زندان بسر خواهد برد .

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha