۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۲۴
کد خبرنگار: 2863
کد خبر: 83415022
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

مبلغان در ایام محرم آموزه‌های زیست‌محیطی را موردتوجه قرار دهند

قم ـ ایرنا ـ مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت‌های اجتماعی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: مبلغان دینی در ایام محرم و صفر  آموزه‌های زیست‌محیطی را هرچه بیشتر موردتوجه قرار دهند.

ژیلا مهدی آقایی روز یکشنبه در دیدار معاونان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در قم افزود: حفاظت از محیط‌زیست یک وظیفه دینی و ملی است و همه مردم و مسئولان باید در این رابطه تعهد و دغدغه جدی داشته باشند.

وی بابیان اینکه عدم توجه به چالش‌های زیست‌محیطی کشورمان، امنیت و سلامت جامعه را با مخاطرات جدی مواجه می‌کند، اظهار داشت: توان و ظرفیت مالی و کارشناسی سازمان حفاظت محیط‌زیست برای فائق آمدن بر تمامی این مشکلات کافی نیست و آحاد جامعه باید در این امر مشارکت داشته باشند.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به ظرفیت گسترده روحانیت و حوزه‌های علمیه در عرصه فرهنگ‌سازی به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین قشرها، خاطرنشان کرد: مبلغان در ایام تبلیغی می‌توانند آموزه‌های زیست‌محیطی را در سطوح و لایه‌های مختلف جامعه رسوخ دهند.

وی در پایان تصریح کرد: فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی در جامعه از سوی نهادهای تأثیرگذار، نقش مهمی در کاهش مشکلات و معضلات محیط‌زیست خواهد داشت که حتی می‌تواند از بروز مشکلات امنیت اجتماعی و بحران‌های سیاسی در این حوزه جلوگیری کند.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت‌های اجتماعی سازمان حفاظت محیط‌زیست در سفر یک‌روزه به شهر مقدس قم ضمن بازدید از پژوهشکده محیط‌زیست دانشگاه قم، با جمعی از اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد و فعالان زیست‌محیطی استان و نیز معاونین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

۸۱۴۶ / ۱۱۷۵

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha