ایران میزبان ۶۴ خبرنگار از ۳۷ رسانه خارجی

تهران - ایرنا - اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار فهرست مجوزهای روادید موقت مطبوعاتی برای خبرنگاران غیرمقیم رسانه‌های خارجی در تیرماه ۹۸، اعلام کرد: ۶۴ خبرنگار و عوامل خبری ۳۷ رسانه جهان دراین مدت عازم ایران شدند.

براساس اعلام روز یکشنبه اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در تیرماه ماه سال ١٣٩٨ در مجموع برای  ۶۴ خبرنگار و عوامل خبری وابسته به ۳۷ رسانه خارجی از ۱۳ کشورجهان، مجوز روادید مطبوعاتی صادر شده است.

این روال طی ماه‌های گذشته نیز به طور عادی ادامه داشته و برای عوامل خبری و نمایندگان رسانه‌های خارجی اعم از خبرگزاری‌ها، رادیو و تلویزیون، نشریات و مجلات، پایگاه‌ها و سایت های خبری، مستندسازان و گروه‌های مختلف خبری این رویداد صادر شده است.

پوشش خبری و تصویری مناسبت‌ها و برنامه‌های مختلف خبری، تهیه مستند، خبر و گزارش تصویری و مکتوب، انجام مصاحبه و همچنین حضور در اقصی نقاط کشور برای تهیه گزارش‌های حوزه گردشگری و معرفی آثار تاریخی و کهن ایران از مهمترین دلایل درخواست گروه‌ها و تیم‌های خبری و رسانه‌ای خارجی بوده است.

درحال حاضر حدود ١٥٠ رسانه بین المللی دفتر نمایندگی فعال در ایران دارند و رسانه‌های دیگری که در ایران دفتر ندارند بنابر تقاضا، مجوز فعالیت مدت دار دریافت می‌کنند.

این مجوزها حسب تقاضای رسانه‌ها، رسیدگی می‌شود؛ در مواردی پاسخ منفی یا مشروط داده می‌شود و در مواردی با درخواست آنها به صورت مجوز موقت زمان دار، موافقت می‌شود.

فهرست کامل «روادید مطبوعاتی زمان دار» برای خبرنگاران «غیر مقیم» رسانه‌های کشورهای خارجی هم اکنون در سایت معاونت مطبوعاتی قابل مشاهده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha