۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83406610
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزار کنندگان نشست احیاء تالاب انزلی دیر اقدام کردند

رشت - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان با اشاره به ادعای مطرح شده مبنی بر بستن در تالار حکمت به روی برگزار کنندگان و شرکت کنندگان نشست احیاء تالاب بین‌المللی انزلی گفت: مشکلی برای برپایی این گونه نشست ها نداریم ولی در خصوص برگزاری این برنامه، برگزارکنندگان دیر اقدام کردند.

فاطمه کریمی عصر دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه گیلان در جریان تقاضای برنامه ای در این باره از سوی انجمن علمی علوم سیاسی قرار گرفتیم و از آنجایی که انجمن های علمی بایستی برای برگزاری برنامه ها، طرح بنویسند؛ چیزی به دست ما نرسید.

وی اظهار داشت: در این راستا پوستری مبنی بر برگزاری نشست علمی تخصصی طرح‌های احیای تالاب بین‌المللی انزلی، دورنما و چالش‌ها در فضای مجازی پخش شد که مسئله مورد سئوال قرار گرفت و بیان شد که این برنامه مربوط به انجمن علمی سیاسی دانشگاه گیلان مربوط به بسیج اساتید است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه گیلان خاطرنشان کرد: در این باره در نشستی این مسئله را در میان گذاشتیم و قبول کردند که این برنامه برای بسیج اساتید است بنابراین از آنان خواسته شد که برای برگزاری این نشست در دانشگاه گیلان، مسیر قانونی را طی کنند.

وی با بیان این که از آنان خواستیم تا تقاضا برای برگزاری این برنامه را به ما ارائه دهند تا اجازه برپایی این نشست را بدهیم، تصریح کرد: قرار بر این شد تا نامه تقاضای برگزاری نشست علمی تخصصی طرح‌های احیای تالاب بین‌المللی انزلی، دورنما و چالش‌ها به دست ما برسد اما تا ساعت ۱۴ دیروز، چیزی از طریق اتوماسیون دریافت نکردیم.

وی با اشاره به این که در ساعت  ۱۰ و ۳۰ دقیقه امروز (دوشنبه) به ما اطلاع دادند که جمعیتی پست درب تالار حکمت دانشگاه گیلان معطل هستند، اضافه کرد: نامه مربوط به تقاضای برگزاری این نشست و دریافت مجوز سالن را ساعت ۱۰ و ۳۷ دقیقه دقیقه امروز از طریق اتوماسیون دریافت کردیم در حالیکه زمان برگزاری مراسم و جمع شدن پست درب تالار ساعت ۳۰: ۱۰ بود.

کریمی ادامه داد: با برگزاری چنین نشست هایی در دانشگاه گیلان مشکلی نداریم، ضمن اینکه بسیج اساتید تاکنون برنامه های مختلفی در این دانشگاه برگزار کرده ولی توجه داشته باشیم که همه ملزم به رعایت قوائد و مقررات یک مجموعه هستیم.

نشست علمی تخصصی طرح‌های احیای تالاب بین‌المللی انزلی، دورنما و چالش‌ها قرار بود با حضور جمعی از اساتید دانشگاهی، مخالفان و موافقان طرح بایوجمی در تالاب انزلی در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس مصوبه هیات دولت که مدیریت خشکسالی و احیاء تالاب انزلی را به سازمان حفاظت محیط زیست تکلیف نموده بود و پیرو فراخوان معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فنآوری از همه دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی وابسته برای مشارکت علمی و فنی در اجرای این مصوبه، پروژه زیست پالایی تالاب انزلی به روش نوآورانه یک شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مورد توجه سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت.

سازمان حفاظت محیط زیست در این گزارش بایوجمی را پروژه زیست پالایی برای سرعت بخشیدن به فرایند طبیعی خود پالایی تالاب با استفاده از سه نوع ماده پلی ساکارید الکترولیت، الکترودهای فتوکاتالیست و نوعی کمپوست عنوان کرده که توسط شرکت دانش بنیان در سال ۱۳۹۰ ثبت اختراع شده است؛ طرحی که در ابتدا توسط مجری پروژه از آن بعنوان فناوری نانو یاد می‌شد اما اکنون در گزارش قید شده که نوع ماده به کار گرفته شده در محلول بایوجمی نانو نیست و بنابر این ملاحظات استفاده از مواد نانو نظیر سرطانزا بودن و غیره در اجرای طرح مطرح نمی‌باشد.

این موضوع مسئله‌ایست که به گفته برخی ناظران خود می‌تواند شبهه‌هایی را در صحت دیگر اظهارات مجری این پروژه ایجاد کند.

۷۲۸۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =