مهر تائید وزارت بهداشت اتریش بر پلاسمای خون مازندران

ساری - ایرنا - مدیرکل انتقال خون مازندران از اخذ تائیدیه سلامت و کیفیت پلاسمای خون آمل توسط نمایندگان وزارت بهداشت و شرکت اکتافارما اتریش خبر داد و گفت : با اخذ این تائیدیه پلاسمای خون این مرکز به کشور اتریش ارسال می شود .

به گزارش روابط عمومی انتقال خون مازندران، دکتر اسماعیل پوریانی افزود: پایگاه انتقال خون آمل یکی از بزرگترین پایگاه‌های اقماری انتقال خون مازندران است که در روزهای ۲۵ و ۲۶ تیر امسال بازرسان وزارت بهداشت اتریش و شرکت اکتافارما تولیدکننده دارو از مشتقات پلاسمای خون از این مرکز بازدید کردند.

وی ادامه داد: این تیم سه نفره از بخش‌های فنی انتقال خون آمل مانند اهداکنندگان خون، آزمایشگاه الایزا، فرآورده‌ها، تضمین کیفیت، انبار، پخش خون، ایمنی و بهداشت و اموزش و سردخانه این مرکز بازدید کردند.

به گفته مدیر کل انتقال خون مازندران این بازرسان پس از بازدید از این پایگاه، کیفیت و سلامت پلاسمای خون تولیدی این مجموعه را تأیید کردند.

وی گفت: با اخذ این تائیدیه، مجوز ارسال پلاسمای مازاد بر مصرف بیمارستان‌ها برای تهیه داروهای مشتق از این ماده حیاتی به کشور اتریش صادر شد.

پلاسمای انسانی منبع پروتئین‌های مخصوص است که از آن برای تولید داروهای حیاتی برای درمان سوختگی‌های شدید، هموفیلی، بیماری‌های خود ایمنی و نقص سیستم ایمنی بدن استفاده می‌شود.

۲۰۹۶/‏۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =