۲۶ تیر ۱۳۹۸، ۴:۲۰
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 83398797
T T
۰ نفر
سناتور آمریکایی: مراکز بازداشت پناهجویان، تجلی عملی شعارها و رجزخوانی های ترامپ است

تهران- ایرنا- الکساندریا اوکاسیو کورتز نماینده دمکرات کنگره مراکز بازداشت پناهجویان را غیرانسانی خواند و افزود: ازدحام در این مراکز به اندازه ای زیاد است که همه زندانیان نمی توانند در یک زمان بخوابند و این در واقع تجلی عملی شعارها و رجزخوانی های ترامپ است که مهاجران را حیوان می داند.

روزنامه آمریکایی نیویورکر با اشاره به اوکاسیو کورتز عضو تازه وارد مجلس نمایندگان آمریکا که به تازگی به این سمت انتخاب شده است، نوشت: تاکنون هیچیک ازنمایندگان تازه وارد کنگره به اندازه وی تاثیرگذار نبوده اند.

این روزنامه آمریکایی پیش از آغاز  گفت و گو با وی در باره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و بحرانی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مرزهای جنوبی این کشور با سیاست هایش علیه پناهجویان ایجاد کرده است، افزود: اوکاسیوکورتز به عنوان یک بانوی جوان رنگین پوست با شکست دادن رقیب مرد سفیدپوست خود که از مدت ها قبل نمایندگی حوزه چهاردهم نیویورک در مجلس نمایندگان را به عهده داشت، در انتخابات پیروز شد.

نیویورکر ادامه داد: روزی که اوکاسیو کورتز جای نماینده پیشین را در کنگره گرفت، در عمل به قهرمان جناح چپ دمکرات ها و یاغی محبوب شبکه تلویزیونی فاکس نیوز و راستگرایان تبدیل شد. وی سپس بر سر اولویت قایل شدن برای توافق تازه سبز با نانسی پلوسی (رئیس دمکرات مجلس نمایندگان) درگیر شد و با جنبشی برای به چالش کشیدن دمکرات های میانه رو یا راستگرا همکاری کرد. وی همانند برنی سندرز از برچسب سوسیال دمکرات استقبال و از رایگان شدن آموزش دانشگاهی برای همه شهروندان آمریکا حمایت کرد و خواستار انحلال اداره مهاجرت و گمرک آمریکا شد.

این روزنامه افزود: اوکاسیو کورتز پس از سفر به مرزهای جنوبی برای بازرسی تاسیسات و مراکز نگهداری مهاجران، در پنجم ژوئیه (۱۴ تیر ماه) به همراه دیوید رمنیک در استودیوی رادیوی نیویورکر حضور یافت و از شرایط نگهداری پناهجویان آمریکای جنوبی در این اردوگاه ها انتقاد و آنها را به اردوگاه های کار اجباری نازی ها در جنگ دوم جهانی تشبیه کرد، وزارت امنیت داخلی آمریکا را غیرقابل اصلاح دانست و از نامزدی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ حمایت کرد.

وی در این گفت وگوی خود گفت: ما به کرامت انسانی همه مردم باور داریم، خدمات و مراقبت های درمانی حق مردم ماست و همه مردم باید حقوق مکفی برای گذران زندگی دریافت کنند. با بهبود و پیشرفت اوضاع اقتصادی ما، هنگام گسترش آموزش همگانی تا تحصیلات دانشگاهی فرارسیده است. آنچه ما آن را برنامه های شجاعانه و بی پروا می خوانیم یا جمهوریخواهان، سوسیالیسی می خوانند، مواردی هستند که همیشه آن را سوسیالیستی خوانده اند.

اوکاسیو کورتز در بخش دیگری از سخنانش افزود: ۹۵۰۰ تن از افسران کنونی و پیشین اداره گمرک و مرزبانی آمریکا در یک گروه فیسبوکی نژادپرست خشونت گرا و جنسی پنهان عضویت داشته اند که مرگ مهاجران و پناهجویان را مسخره می کرده اند و برای هر افسری که به شخص من یا ورونیکا اسکوبار آسیب برساند، بودجه گردآوری می کرده اند. درحالی که از مجموع ۲۰ هزار عضو این سازمان، ۱۰ هزار نفر عضو این گروه بوده اند، اما مدیریت و کارکنان برجسته سازمان در باره این گروه ابراز بی اطلاعی می کردند. اما بعداً دریافتیم که از سال ها پیش از وجود آن گاهی داشته اند.

اوکاسیو کورتز در ادامه این گفت وگو مراکز بازداشت پناهجویان را غیرانسانی خواند چرا که مانند زندان پرازدحام و شلوغ بوده است. وی افزود: ازدحام به اندازه ای زیاد بود که همه زندانیان نمی توانستند در یک زمان بخوابند و این در واقع تجلی عملی شعارها و رجزخوانی های ترامپ بود که مهاجران را حیوان می داند. این جداسازی خانواده پناهجویان چیزی بیش از جداسازی والدین و پدرومادرها از فرزندانشان است و هنگامی که دولت ترامپ، یک کودک را به همراه عمو یا دایی یا عمه و خاله اش بدون سرپرست می داند، این نقض روح واقعیت است. دولت اوباما هیچگاه کودکان را از والدینشان جدا نکرد، زیرا نقض حقوق بشر بین المللی است. اوباما هیچگاه همانند روش دولت ترامپ عمل نکرد و سیاست بازدارندگی را پایه گذاری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha