۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83389968
T T
۰ نفر
واحدهای تولیدی لرستان باید محصولات قابل رقابت تولید کنند

خرم آباد - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: محصولات واحدهای تولیدی استان باید قابل رقابت در سطح بازار باشند.

به گزارش ایرنا، رضا صفی خانی روز چهارشنبه در حاشیه فعالسازی کارخانه یخچالسازی خرم آباد در جمع خبرنگاران بیان کرد: کارخانه یخچال‌سازی با مشارکت بنیاد برکت با ظرفیت تولید ۱۰ هزار یخچال فعال شده و باید این روند ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه فعالیت کارخانه کاشی جم بروجرد تا یک ماه آینده آغاز می‌شود، افزود: عملیات ساخت‌و ساز فاز ۴ سیمان دورود با پیگیری‌های مسئولان استانی در حال انجام است.

وی اظهارداشت: فاز ۴ سیمان دورود پس از کلنگ‌زنی‌های چند باره و با پیگیری‌های عوامل استانی علاوه بر عملیات ساخت‌وساز در حال انجام است و یک سری تجهیزات آن نیز وارد سایت شده و این نشان از اجرای کار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد: در رابطه با فولاد ذوب‌آهن ازنا با توجه به قرارداد مشارکتی که وزیر صنعت روی آن تأکید و پیگیری داشت هیچ‌گونه دغدغه‌ای وجود ندارد.

صفی خانی ادامه داد: کارخانه شیشه جزو بهترین صادرات‌کننده ما است هم خط و خطوط تولید اضافه شده و هم کوره آن پس از چند سال بازسازی شد.

وی بیان کرد: فولاد خرم‌آباد به ورق تبدیل شده و در حال تولید است که این واحد مشکل داشت، اکسیر و دامداران به خروجی رسیده و محصولات جدید را اضافه کرده‌اند.

وی افزود: فولاد خرم آباد از نورد به ورق تبدیل شده و در حالت تولید ورق است.

صفی‌خانی گفت: سیلیکون متال بروجرد که پروژه غیرفعال با پیشرفت فیزیکی پایین بوده اکنون فعال شده، هم‌چنین تجهیزات پالایشگاه پلدختر وارد شده است، تأخیر این پروژه برای زمین در اختیاری بود که مقاومت‌های لازم را نداشت و برای آن کلی هزینه شد تا به مقاومت و نصب تجهیزات برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد: روز جمعه سی و پنجمین سالگرد نساجی بروجرد می‌باشد و از رکود خارج شده‌است، طرح‌های توسعه آن در حال اجراست و بسیاری از تجهیزات آن تغییر کرده و ۱۹ میلیون مترمربع تولید دارد، کارخانجات نساجی و پوشاک ما احیا شده وقابل رقابت هستند.

صفی‌خانی در رابطه با صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی لرستان اظهار داشت: استان در این حوزه ظرفیت قابل توجهی دارد و بیش‌تر این صنایع افزایش ظرفیت داشته و صادرات انجام می‌دهند، صنایع پلاستیکی امسال و سال گذشته تولیدات خوبی داشته و چند واحد که طرح توسعه انجام می‌دهند و به عراق صادرات دارند.

وی افزود: فضا و آینده تولید لرستان خوب شده است و برای واحدهای کوچک راکد باید برنامه‌ریزی شود، برخی از این واحدها که امکان احیا ندارد باید تغییراتی به منظور تولیدات قابل رقابت در آنها انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: در صورت توجه جدی به پروژه‌های کلیدی که استاندار به‌طور دائم آن‌ها را پیگیری می‌کند، قطعاً در آینده اقتصاد لرستان تأثیر دارد.

۷۲۷۴/‌۷۲۶۴/‌۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha