۳ تیر ۱۳۹۸، ۱۱:۴۹
کد خبرنگار: 2961
کد خبر: 83367012
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اداره تعاون بافق علت بیکاری برخی کارگران معدن سرب کوشک را رسیدگی می کند

یزد - ایرنا -فرماندار بافق با تائید بیکاری تعدادی از کارگران معدن سرب کوشک که تعداد آنها حدود ۴۰ نفر تخمین زده می شود، گفت: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان ملزم به رسیدگی علت بیکاری کارگران شده است.

محمد زاده رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از رئیس اداره تعاون خواسته شد، موضوع را دقیقاً بررسی و به فرمانداری گزارش کند که دلیل بیکاری این گروه از کارگران چیست.

فرماندار بافق در همین حال تائید کرد: معدن کوشک در طول سال شاهد بروز چنین مشکلاتی است.

همچنین رئیس شورای اسلامی شهرستان بافق در واکنش به بیکاری تعدادی از کارگران معدن یادشده به بهانه کم‌آبی گفت: «بعید می‌دانم مشکل کم‌آبی باشد، اگر مشکل بود بایستی به مسئولان ارجاع و آنها موضوع را پیگیری و رفع می‌کردند، تاکنون شورا در این رابطه گزارشی دریافت نکرده است».

محمد رنجبر با بیان اینکه به نظر می‌رسد دلیل اخراج کارگران مسائل دیگری باشد، افزود: «هر وقت مسئولان شهرستان از آقایان (مالک و دست‌اندرکاران معدن) مطالبه قانونی کنند، آنها فشارها را بر روی کارگر متمرکز می کنند».

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیئت دولت، معادن باید ۲ درصد درآمد فروش خود را به شهرستان مربوطه (بافق) پرداخت کنند که این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

رنجبر با اشاره به اینکه متأسفانه آنها مسئولیت اجتماعی‌شان را در قبال مردم و منطقه ایفا نکرده ا ند و با اعلام نارضایتی مردم از شرکت معادن یزد (معدن کوشک) خاطر نشان کرد: جلسه‌ای هم با آن‌ها برگزار کردیم و نسبت به تعهد ساخت مدرسه ۶ کلاسه تاکنون عمل نکرده اند.

دیروز (شنبه) اول تیرماه تعدادی از کارگران معدن کوشک بافق به بهانه کمبود آب اخراج شدند، گفته می شود در حالی که آنها در قسمت روباز معدن کار می‌کردند و نیازی به آب نبود.

در این راستا اثر انگشت کارگران از دستگاه حضور و غیاب معدن کوشک حذف و به آنها گفته شد که مدیرعامل تصمیم به اجرای طرح تعدیل نیرو گرفته است.

معدن سرب کوشک در فاصله ۴۶ کیلومتری بافق در جاده بهاباد قرار دارد و حدود ۳۰۰ کارگر در آن مشغول به کار هستند.

بافق در میان ۱۰ شهرستان یزد از لحاظ ذخایر سنگ آهن، فسفات، سرب، روی سنگ‌های تزئینی و زینتی از مناطق غنی استان است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

۷۵۴۳‬ / ‏‬ ۲۰۴۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha