فرماندار: مدیران و معلمان اهتمام بیشتری به تربیت دانش آموزان داشته باشند

تبریز-ایرنا- فرماندار شهرستان سراب گفت: مدیران و معلمان مدارس اهتمام بیشتری نسبت به تربیت دانش آموزان داشته باشند.

ایرج ثقفی روز چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان سراب، برنامه ریزی کامل و جامع بلندمدت در نظام آموزشی و ساماندهی قوانین آموزشی را لازمه توسعه این بخش دانست و افزود: لازم است مدیران و مسؤولین نظام آموزشی در شهرستان از پروتکل های ملی و جامع کشوری تبعیت کنند.

وی مدیران مدارس را موظف به تشکیل جلسه جهت بررسی وضعیت حمل و نقل معلمان به روستاها کرد تا در صورت وجود مشکل در شرایط نامساعد آب و هوایی اقدامات لازم را بتوان انجام داد.

ثقفی تقسیم بندی معلمان در راستای عدالت را مهم خواند و گفت: مدیریت آموزش و پرورش باید بر اساس عدالت و شایستگی، معلمان را در شهر و روستا ها تقسیم بندی کند.

وی اظهار داشت: ما مسئولین و مدیران آموزش و پرورش باید فضایی فراهم کنیم که در آن فضا همه بتوانند در کنار هم در یک محیط سالم و سازنده و با تعامل به امر یادگیری و یاد دادن و مدیریت بپردازند.

ثقفی یکی از وظایف معلمان را گسترش و آموزش فرهنگ تعامل و ایجاد محیط امن برای سازگاری افراد با جامعه دانست و ابراز کرد: معلمان باید با گسترش و آموزش فرهنگ تعامل و ایجاد روابط مثمر ثمر بین افراد یک جامعه مدنی، شرایط را برای رسیدن به توسعه پایدار فراهم می‌کند و دانش آموزان نیز با فراگیری قانون و احترام به آن نقش آفرینان جامعه ما در آینده نزدیک هستند.

۳۰۳۸/‌۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =