۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83360651
۰ نفر

برچسب‌ها

۹ مرکز گندم کشاورزان کامیارانی را خریداری می‌کنند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - رئیس جهاد کشاورزی کامیاران گفت: در سال جاری ۹ مرکز خرید شامل یک سیلوی ۳۰ هزار تنی مربوط به بخش خصوصی و ۸ مرکز تعاون روستایی برای خرید گندم کشاورزان این شهرستان اعلام آمادگی کرده اند.

بهرام کوشکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این مراکز با قیمت تضمینی هر کیلوگرم گندم را ۱۷ هزار ریال خریداری می‌کنند، اظهار داشت: حمایت از کشاورزان و تقویت تولید داخلی از جمله اهداف مهم دولت در زمینه خرید تضمینی گندم است.

وی افزود: تمام وقایع ورود و خروج گندم در مراکز خرید ثبت و مستندسازی می‌شود تا در این راستا هیچ گونه مشکلی برای کشاورزان ایجاد نشود.

کوشکی یادآور شد: اقدامات بسیار خوبی در راستای توسعه بخش کشاورزی و به منظور تحقق رونق تولید در شهرستان انجام شده که شامل اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار و نوین، توسعه باغات، پرداخت تسهیلات، تبدیل زمین‌های دیم به آبی در پایاب سدها و ترویج کشت محصولات با بهره وری بالا است.

رئیس جهاد کشاورزی کامیاران اضافه کرد: سطح زیر کشت گندم آبی و دیم این شهرستان ۳۰ هزار هکتار است که پیش بینی می‌شود از این میزان ۸۰ هزار تن گندم تولید و ۷۰ هزار تن آن به عنوان مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود.

وی گفت: عملیات برداشت با بیش از ۸۰ دستگاه کمباین بومی و مهاجر انجام می‌شود و نظارت بر افت و ریزش توسط چهار اکیپ از کارشناسان جهاد کشاورزی کامیاران به صورت مستمر صورت می‌گیرد.

کوشکی تاکید کرد: بانک عامل برای پرداخت وجه گندم کشاورزان مانند سال‌های گذشته بانک کشاورزی است که انتظار می‌رود به موقع نسبت به پرداخت اقدام کند.

شهرستان کامیاران در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده و ۱۰۲ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۲ هزار نفر آن ساکن مناطق روستایی و ۶۰ هزار نفر نیز در مناطق شهری سکونت دارند که دارای ۶۷ هزار هکتار زمین کشاورزی است.

۷۳۴۹/‌۹۱۰۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =