۲۸ خرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۱۱
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83355812
T T
۰ نفر
اقلام اساسی به فراوانی در بازار سمنان موجود است

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: اقلام اساسی خوراکی مانند برنج، گوشت قرمز و مرغ و شکر به فراوانی در بازار هشت شهرستان سمنان موجود است.

سید حسن میرعماد روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سه ماه گذشته بیش از ۵۰ هزار تن گوشت مرغ در بازار استان بر اساس نرخ مصوب توزیع شد و با وجود احتکار خانگی کالاها از سوی برخی شهروندان اما بازار در این بخش دچار التهاب نشد.

وی ادامه داد: قیمت گوشت مرغ در یکماه گذشته روند کاهشی و با ثبات داشته و شهروندان می‌توانند این ماده پروتئینی را به قیمت کمتر از ۱۱۰ هزار ریال در بازار سمنان خریداری کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: در ۲ ماه گذشته بیش از هفت هزار تن شکر برای مصرف صنعتی، صنفی و خانگی در بازار استان توزیع شد و با وجود افزایش تقاضا در ماه مبارک رمضان، اما کمبودی در این بخش در بازار گزارش نشد.

میرعماد با بیان اینکه ۱۴۰ تن گوشت قرمز، ۴۵۰ تن گوشت مرغ، ۱۹۰ تن ذرت، ۹۰۰ تن جو و بیش از پنج هزار تن برنج اکنون در انبارهای استان ذخیره سازی شده است، خاطر نشان کرد: در بحث تأمین نهاده‌های دامی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و دامداران می‌توانند برای خرید خوراک دام به مراکز فروش مراجعه کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان گفت: شهروندان به جوسازی برخی افراد سودجو برای خرید هیجانی کالا توجه نکنند زیرا اقلام غذایی پرمصرف در بازار به فراوانی یافت می‌شود.

۵۱۱ واحد پرورش انواع طیور در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۴۲ مزرعه مرغ تخم گذار، ۱۲ واحد پرورش شتر مرغ، ۶ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۲۰ هزار قطعه و بقیه واحدهای پرورش مرغ گوشتی است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها