۲۳ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 810
کد خبر: 83352228
T T
۰ نفر
ازنجات ملوانان نفتکش های خارجی توسط ایران تا احتمال انتشار اسناد نزار زاکا

استان ها - ایرنا - نجات ملوانان 2 کشتی آتش گرفته خارجی در دریای عمان توسط ایران، پرداخت ۲۶ میلیارد ریال یارانه احزاب، ممنوعیت واردات ۱۵۰۰ قلم کالا تولید داخل، رتبه هشتم ایران درحوزه سیگنالینگ راه آهن در جهان، احتمال انتشار اسناد مربوط به نزار زاکا توسط دستگاه قضا، ساماندهی راه های روستایی، رسیدن سطح کشت گلخانه‌ای کشور به ۵۳۰۰ هکتار در سال جاری، برخی از عناوین خبری و گزارشی منتشره بر روی خروجی اخبار استان‌های ایرنا در ۲۴ ساعت گذشته است.

خروجی سراسری استان‌ها، ویترین اخبار مهم و ملی ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی است که به صورت روازنه بیش از ۱۰۰ فرآورده شامل خبر، گزارش و میزگرد در آن انتشار می‌یابد و چکیده مهم‌ترین آنها هر روز برای آگاهی و بهره برداری مخاطبان ارائه می‌شود.

نجات ملوانان ۲ کشتی آتش گرفته در دریای عمان توسط ایران

۲ کشتی نفتکش خارجی ظهر پنجشنبه در دریای عمان دچار حریق شدند که دیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در اعلام جزئیات حادثه گفت: ۴۴ نفر دریانورد خارجی این نفتکش توسط MRCC بندر شهید رجایی نجات یافتند.

الله مراد عفیفی پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ساعت هشت و پنج دقیقه (۸:۰۵) صبح، این نفتکش در فاصله ۲۵ مایلی بندر جاسک واقع در مسیر بین المللی تردد کشتی‌ها با طول ۲۵۱ متر و محموله اتانول از ناحیه میانی بدنه شناور دچار حریق شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: فرمانده کشتی پس از سانحه آتش سوزی، به خدمه اعلام ترک کشتی می‌دهد و با اقدام سریع مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی( Mrcc) هرمزگان مستقر در بندر شهید رجایی، تعداد ۲۳ نفر پرسنل تانکر سانحه دیده توسط شناور عبوری به نام هیوندای دوبی نجات داده شد. عفیفی پور گفت: این دریانوردان تحویل شناور ناجی اعزامی از بندر جاسک شد که به این بندر انتقال یافتند.

احتمال انتشار اسناد مربوط به نزار زاکا

دادستان کل کشور با اشاره به گفته‌های نزار زاکا در خارج از کشور گفت: اسناد و مدارک درباره این فرد موجود است، چنانچه لازم باشد مدارک و اسناد کافی که نزد ما قرار دارد و همچنین مصاحبه‌ها، فیلم‌ها و مستنداتی که وجود دارد را منتشر می‌کنیم.

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری روز پنجشنبه در حاشیه سفر به سمنان با هدف شرکت در آئین معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه امیدواریم این دست اقدام ناجوانمردانه این فرد را شاهد نباشیم، تاکید کرد: کسی آمده با وساطت دولت لبنان و حزب الله از این فرصت استفاده کرده، بخشی از دوران محکومیت اش را در ایران گذرانده و با آزادی مشروط به خارج از ایران رفته است، امروز به جای تقدیر و تشکر از نظام جمهوری اسلامی و نظام قضائی ایران این رویکرد بسیار ناجوانمردانه را در پیش گرفته است.

معاون راهداری کشور: راه‌های روستایی ساماندهی می‌شود

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور رفع مشکل قیر را سبب تسریع در روند اجرای پروژه‌ها خواند و گفت: راه‌های روستایی ای که در وضعیت بدی قرار دارند ساماندهی خواهد شد.

حیدر مطاعی روز پنجشنبه در بازدید از محورها و پروژه‌های در دست اجرای میانه، ساماندهی بیش از ۲ کیلومتر از خروجی شهر میانه با محوریت فرمانداری و همکاری شهرداری را از دیگر اولویت‌ها خواند و گفت: در این مسیر باندی احداث شده و نیاز اصلی ساماندهی این خروجی است.

سطح کشت گلخانه‌ای کشور امسال به ۵۳۰۰ هکتار می‌رسد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به رویکردهای مثبت در توسعه کشت گلخانه‌ای در کشور گفت: سطح کشت گلخانه‌های در سال جاری به ۵ هزار و ۳۰۰ هکتار خواهد رسید. محمدرضا طلایی روز پنج‌شنبه در آئین افتتاح طرح‌های کشاورزی بخش خلجستان قم افزود: ۳ هزار و ۱۰۰ هکتار گلخانه سال ۹۷ در کشور احداث شد.
وی اضافه کرد: ۶۰ درصد منابع احداث گلخانه‌های ایجادشده در سال گذشته از منابع سرمایه‌گذاران هزینه شده و فقط ۴۰ درصد از منابع بانکی برای آن مصرف گردیده که نشان از توجیه اقتصادی توسعه گلخانه در ایران است.

منتظری: قوه قضائیه دهه‌های گذشته در دفاع از حقوق مردم کوتاهی کرده است

ادستان کل کشور گفت: قوه قضائیه در دفاع از حقوق مردم به دلیل فقدان قانون عمومی در دهه‌های گذشته کوتاهی کرده است. جت الاسلام محمدجعفر منتظری روز پنجشنبه در آئین معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان در سالن جلسات دادگستری کل سمنان افزود: دادستان ۲ وظیفه مهم رسیدگی به پرونده‌های شاکیان خصوصی و عموم مردم دارد و تا زمانی که شاکی از حقش نگذرد دادستان حق کوتاهی در دفاع از حق مظلوم را ندارد.

ایران درحوزه سیگنالینگ راه آهن جزو ۸ کشور برتر دنیا است

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: ۲ سیستم سیگنالینگ در هفتمین نمایشگاه صنعت ریلی رو نمایی شد که با این دستاوردها ایران جزو ۸ کشور در دنیاست که به این فناوری دست یافته است. سعید رسولی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از شرکت ایریکو در ابهر در جمع خبرنگاران افزود: در اختتامیه هفتمین نمایشگاه صنعت حمل و نقل کشور که با حضور با ۱۵۰ شرکت داخلی و ۸ شرکت خارجی برگزار شد محصولاتی برای اولین بار رونمایی شد که در این محصولات وابسته به خارج بودیم ولی با تکیه بر توان داخلی قطع وابستگی ۱۰۰ درصدی صورت گرفت.

۲۶ میلیارد ریال یارانه احزاب پرداخت شد

مدیرکل امور سیاسی وزارت کشور گفت: مبلغ ۲۶ میلیارد ریال یارانه احزاب سیاسی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در سطح کشور پرداخت شد. حمید ملانوری روز پنجشنبه در نشست معاون سیاسی و امنیتی وزیر کشور با نمایندگان احزاب و تشکل‌های قزوین افزود: در سال جاری نیز ضمن پیگیری بودجه جهت یارانه احزاب تلاش می‌شود تا خانه‌های احزاب استان‌ها نیز از مبالغ مشخصی بهره مند شوند.

واردات ۱۵۰۰ قلم کالا تولید داخل ممنوع است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طی یک سال گذشته تاکنون واردات یکهزار و ۵۰۰ قلم کالای تولید داخل به کشور ممنوع شده است. رضا رحمانی روز پنجشنبه در حاشیه برنامه‌های سفر خود به جنوب کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکهزار و ۵۰۰ قلم کالا در بخش‌های مختلف از فهرست واردات کالاهای کشور حذف شده است چون این کالاها در داخل کشور تولید می‌شوند.
وی با بیان اینکه حذف این تعداد کالا از فهرست واردات کشور طی یک سال گذشته تا کنون برنامه ریزی شده است، عنوان کرد: از تولیدات داخل حمایت می‌کنیم و اگر کالایی در داخل تولید شود اجازه واردات آن را به داخل کشور نخواهیم داد.

*******************************************

این مطالب گزیده‌ای از اخبار ۲۴ ساعت گذشته ایرنا در حوزه استان هاست که هر روز در قالب بسته خبری منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha