۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۱
کد خبر: 83308445
T T
۰ نفر

ترساندن مردم از نبود كالا توطئه دشمن در جنگ اقتصادی است

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۱
کد خبر: 83308445
ترساندن مردم از نبود كالا توطئه دشمن در جنگ اقتصادی است

قم - ایرنا - پژوهشگر و مدرس اقتصاد مقاومتی گفت: ترساندن مردم از نبود كالا در بازار و تحریك آنان برای خرید بیش از نیاز، توطئه و ابزار دشمن در جنگ اقتصادی است.

اكبر ابدالی روز پنجشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا، بیان كرد: مدت هاست رسانه های خارجی و شبكه های ماهواره ای وابسته به نظام استكبار در حال دنبال كردن خط فكری هستند كه به موجب آن باید مردم ایران از شرایط اقتصادی پیش روی خود هراس داشته باشند.
وی افزود: به طور مداوم در این شبكه ها این گونه القا می شود كه قرار است مشكلات اقتصادی بدتر شود و امكان وقوع جنگ وجود دارد تا با ایجاد ترس و دلهره در میان مردم، شرایط اقتصادی كشور را نابسامان كنند.
وی ادامه داد: البته این توطئه سال گذشته نیز از طرف رسانه های بیگانه با تمام توان دنبال شد و آنان سعی داشتند مردم را از آمدن قحطی و نبود كالا در بازار بترسانند كه البته در رسیدن به اهداف خود شكست خوردند.
ابدالی گفت: در این میان متاسفانه برخی از رسانه های داخلی نیز ناآگاهانه به این توطئه دشمن دامن می زنند و رسانه های انقلابی و قدرتمند نظام نیز آنچنان كه توقع هست، اطمینان بخشی لازم را به مردم ارائه نمی دهند.
وی بیان كرد: وضعیت اقتصادی امروز كشور نسبت به سال گذشته رو به بهبود است و ما بسیاری از مشكلاتی كه دشمنان با ابزار تحریم برای كشور ایجاد كرده بودند را سپری كردیم و در حال عبور از این فضا و از بین بردن تاثیرگذاری تحریم ها هستیم كه این مساله باید به خوبی برای مردم تبیین و به آنان اطمینان لازم داده شود.
وی ادامه داد: با كنترل فضای عملیات روانی دشمن و همچنین نظارت بیشتر بر روند تولید و توزیع كالاهای مورد نیاز مردم در بازار كشور می توانیم تمام فشارهای موجود را خنثی و از شرایط تحریم برای ایجاد فرصت های جدید در اقتصاد ملی استفاده كنیم.
این كارشناس اقتصاد مقاومتی درقم گفت:بسیاری ازصنایع ما درهمین شرایط تحریم با همت بیشتر توانسته اند كمبودهای بازار را جبران كنند و با افزایش سطح تولید محصولشان، میزان اشتغالزایی خود را نیز گسترش دهند.
وی افزود: تاریخ اقتصادی كشورهای پیشرفته جهان نشان می دهد، آنان در مواقعی با ایجاد تحریم های خودساخته و جلوگیری از واردات، به دنبال كشف و پاسخگویی به نیازهای بازار داخلی از طریق صنایع خودشان بودند.
وی ادامه داد: در ایران نیز بسیاری از پیشرفتهای صنعتی در اثر همین تحریم های اقتصادی شكل گرفته و این فضا موقعیت مناسبی برای شركت های دانش بنیان و پژوهشگران كشور است تا ظرفیت های علمی و فناوری خود را برای عبور از فشارهای موجود در اختیار صنعتگران قرار دهند و موجب رونق گرفتن چرخه تولید ملی شوند.
ابدالی گفت: همچنین لازم است تا از شرایط به وجود آمده در تحریم فروش نفت به عنوان یك فرصت استفاده كنیم و با تبدیل نفت خام به فرآورده های متنوع پتروشیمی، تعداد مشتریان این محصولات را به حدی گسترش دهیم كه تحریم آن برای دشمن قابل اجرا نباشد.
7405/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها