۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۲۲
کد خبر: 83294051
T T
۰ نفر
صنعت نفت آبادان برابر نفت مسجدسلیمان به برتری رسید

آبادان - ایرنا - تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر برابر میهمانش نفت مسجدسلیمان پیروز شد.

به گزارش ایرنا این دیدار عصر شنبه در ورزشگاه تختی آبادان برگزار شد كه در پایان صنعت نفت آبادان با نتیجه سه بر یك به برتری رسید.
تیم فوتبال صنعت نفت آبادان پس از 2 برد متوالی در حالی برابر نفت مسجدسلیمان به میدان آمد كه برای صعود به رده های میانی جدول نیاز به سه امتیاز این دیدار داشت و در مقابل نیز نفت مسجد سلیمان برای فرار از منطقه خطر باید از صنعت نفت آبادان امتیاز كسب می كرد.
زردپوشان آبادانی بازی را بهتر از میهمان مسجدسلیمانی خود آغاز كرد و با حملات خود شرایط را بر نفت مسجد سلیمان سخت تر می كرد.
در دقیقه 21 این دیدار طالب ریكانی هافبك آماده این روزهای نفت آبادان با یك شوت از راه دور موفق شد دروازه طهماسبی را هدف بگیرد و به زیبایی توپ را به كنج دروازه نفت مسجد سلیمانی دوخت.
مسجد سلیمانی ها بعد از این گل بازی رو به جلو را در دستور كار خود قرار دادند و بارها تا باز كردن دروازه میزبان پیشرفتند ولی ضربات بی دقت مهاجمان این تیم وارد دروازه نشد تا نیمه اول با یك گل به سود نفت آبادان به پایان برسد.
نفت مسجد سلیمان در نیمه دوم برای جبران گل خورده سعی در بازی هجومی داشت و خط میانی این تیم با حركات تكنیكی حكیم نصاری بازیكن آبادانی خود نبض بازی را در دست خود گرفت.
در دقیقه 52 به دنبال حركت فرشید پاداش در محوطه جریمه باعث شد تا قریشی مدافع نفت آبادان مرتكب خطای پنالتی شود و پنالتی را حكیم نصاری بر خلاف حركت شهاب گردان به گل تبدیل كرد.
در ادامه 2 تیم صاحب موقعیت های خوبی شدند ولی ضربات نهایی به گونه ای نبود كه دروازه ها تهدید شود.
بازی در حال به پایان رسیدن بود كه در دقیقه 88 سید محمد قریشی مدافع جلو آمده صنعت نفت آبادان با شوتی دیدنی گل دوم این تیم را به ثمر رساند.
صنعت نفت آبادان كه بعد از گل دوم صاحب انگیزه فراوانی شده بود در دقیقه 91 روی حركت تكنیكی رضا جبیره توانست به گل سوم دست یابد تا با این گل جایگاه نفت در جدول هم یك رده بالاتر برود.
تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در این دیدار با تركیب شهاب گردان، عقیل كعبی، طالب ریكانی، فرانكو وینیسیوس، مسلم مجدمی (87 - وفا هخامنش)، محمد قریشی، میلاد جهانی (80 - محمدرضا غبیشاوی)، جعفر سلمانی، فاخر تهامی ( 71 - رضا جبیره)، جاناتان بواریو و حسین ساكی روانه میدان شد.
در مقابل نیز، فیروز كریمی تیم خود را با تركیب مهرداد طهماسبی، علیرضا علیزاده، مجتبی بیژنی، میلاد خدایی، اسماعیل شریفات (70 - محمد پاپی، 87 میلاد میداودی)، حكیم نصاری، سید محمد حسینی، صادق بابا احمدی، یوسف وكیا، محمد شادكام (77 - عباس عسكری) و فرشید پاداش برای این دیدار به میدان فرستاد.
رضا عادل به كمك های رضا سخندان و یعقوب سخندان قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.
در این دیدار طالب ریكانی از تیم صنعت نفت آبادان و مجتبی بیژن از تیم نفت مسجد سلیمان با كارت زرد داور جریمه شدند.
تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با این پیروزی 30 امتیازی شد و در رده دهم جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر قرار گرفت.
7104/6068