۳۰ فروردین ۱۳۹۸، ۰:۲۲
کد خبر: 83284037
T T
۰ نفر
پژوهشگر تئاتر: ضعف دانش مهم ترین مشكل تئاتر دانشجویی است

سمنان- ایرنا- پژوهشگر تئاتر گفت: توجه نكردن به علوم و فنون تئاتر دانشجویی و كسب نكردن دانش لازم، از مشكلات اصلی این هنر در بین دانشجویان است.

شیرین بزرگمهر شامگاه پنجشنبه در حاشیه اختتامیه چهارمین جشنواره ملی تئاتر دانشجویی اردبیبهشت در دانشگاه دامغان در گفت و گو با ایرنا افزود: بسیاری از دانشجویان حوزه تئاتر در شناخت صحیح از این هنر دارای مشكل هستند كه راهكار آن، مطالعه كتاب های این حوزه است.
وی اضافه كرد: اعتماد به نفس كاذب در بین دانشجویان یكی دیكر از مشكلات تئاتر دانشجویی است كه در آن، دانشجویان خود را بی نیاز از مطالعه علوم جدید می بینند و این ذهنیت غلط منجر به ارائه یك تئاتر ضعیف می شود.
بزرگمهر تصریح كرد: دانشكده های هنر باید علاوه بر اجرای تئاتر در دانشكده ها، این اجراها را به صورت تئاترهای مختلف در بین مردم و در سطح شهر گسترش دهند.
وی در خصوص تمركز زدایی تئاتر از پایتخت و حضور در شهرستان ها گفت: هیچ ضرورتی نسبت به تمركز زدایی تئاتر و گرایش به شهرستان ها وجود ندارد اما می توان گروه های مختلف و قوی موجود در پایتخت را برای ارائه به شهرستان های متقاضی ارسال كرد.
بزرگمهر خاطر نشان كرد: شهرستان هایی كه دارای دانشكده های هنر هستند باید هسته های تئاتر را در شهرهای خود بسازند و به سمت گسترش فرهنگ تئاتر گام بردارند.
وی اظهار داشت: هر شهرستان باید بودجه مشخص و كارشناسی شده ای برای هنر تئاتر در نظر بگیرد و با تبلیغ، معرفی و ایجاد فضای لازم، تئاتر بومی را با الگوهای شهر تطبیق دهد.
پژوهشگر تئاتر و كارشناس طراحی صحنه دانشگاه هنر تهران تصریح كرد: خلق تئاتر جدید، كیفیت بالای كار و مخاطب شناسی تهیه كننده تئاتر، با در نظر گرفتن ارتقاء دانش و فرهنگ مخاطب می تواند از موارد مهم در رونق اقتصاد تئاتر باشد.
به گزارش ایرنا، چهارمین جشنواره ملی تئاتر اردیبهشت دانشگاه دامغان به مدت 6 روز از 24 الی 29 فروردین در دانشكده هنر این دانشگاه برگزار شد.
شیرین بزرگمهر، سیاوش قائدی، فرهاد امینی، زهیر نادعلی زاده و میترا علوی طلب، پنج داور این جشنواره ملی بودند.
در حال حاضر بیش از پنج هزار و 400 دانشجو در 65 رشته و گرایش در دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می كنند.
9856/7408