۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۷:۱۴
کد خبر: 83280965
T T
۰ نفر
فرمانده ارتش: تا عادی شدن اوضاع در كنار مردم سیلزده ایم

شهرری ـ ایرنا ـ فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: یگان های امدادی ارتش با تمام امكانات تا هر زمانی كه مردم مناطق سیل زده به كمك نیاز داشته باشند در كنار مردم خواهند بود.

به گزارش ایرنا، عبدالرحیم موسوی روز سه شنبه در هشتمین مراسم پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت و رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر كتاب «در كمین گل‌سرخ» در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) اظهار داشت: ارتش از شامگاه 27 فرودین ماه در جریان باران های سیل آسای گردنه خوش ییلاق گلستان قرار گرفت و از همان زمان اقدامات امدادی را در مناطق سیل زده آغاز كرد.
وی ادامه داد: نیروهای ارتشی به تاسی از شخصیت والای شهدای انقلاب و ایثارگران جزو یگان های امدادی در مناطق سیل زده است.
موسوی در ادامه به زوایای شخصیتی سپهبد شهید علی صیاد شیرازی اشاره كرد و گفت: این شهید بزرگوار فردی ولایتمدار و دارای بصیرت بود كه در مواقع حساس قدرت تشخیص و عمل به موقع داشت.
وی بیان كرد: سپهبد شهید علی صیاد شیرازی جزو افراد برجسته و اثرگذار تاریخ معاصر كشور است كه توانسته علاوه بر هم دورانی های خود بر نسل های آینده نیز تاثیر گذار باشد.
موسوی به تكلیف شناسی و حضور به موقع این شهید بزرگوار در ماجرای عملیات مرصاد و حمله به منافقان اشاره كرد و گفت: ایشان در این شرایط هیچگونه وظیفه ای برای نبرد نداشت ولی با حس نوعدوستی، بند پوتین های خود را بست و به جنگ دشمنان شتافت.
وی اضافه كرد: رشادت و وظیفه شناسی سپهبد شهید علی صیادشیرازی در جریان حمله به منافقان موجب شد یكی از ماندگارترین عملیات دوران هشت سال جنگ تحمیلی رقم خورد.
فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران ابراز كرد: امروز دانشجویان افسری با شركت در كلاس های همرزمان سپهبد شهید علی صیادشیرازی و مطالعه در آثار جنگ تحمیلی با شخصیت والای این شهید بزرگوار آشنا و ایشان را الگوی خود قرار می دهند.
موسوی در ادامه به توطئه های دشمنان ملت ایران به ویژه آمریكای جنایتكار اشاره كرد و افزود: تصمیم مضحك و جاهلانه آمریكایی های در قراردادن نام سپاه پاسدارن در لیست گروه های تروریستی نشان از ضعف آنان دارد.
وی یادآور شد: اینگونه اقدامات خصمانه به هیچ عنوان نمی تواند خللی در حركت الهی مردم ایران و نظام اسلام ایجاد كند.
به گزارش ایرنا، هشتمین مراسم پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت و رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر كتاب «در كمین گل‌سرخ» با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره‌ امیر سپهبد شهید علی صیادشیرازی امروز سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان لشگری و كشوری و جمعی از خانواده های معزم شهدا و ایثارگران در قطعه‌ 29 گلزار شهدای بهشت‌زهرا(س) و در جوار مزار شهید صیاد شیرازی برگزار شد.
/6003/3218

سرخط اخبار سیاست