۲۳ فروردین ۱۳۹۸، ۱۷:۱۱
کد خبر: 83275135
T T
۰ نفر
حمایت تمام عیار استانداری تهران از سیلزده های خوزستان

تهران- ایرنا- استاندار تهران پس از حضور 24 ساعته در شهرستان دشت آزادگان منطقه تحت مدیریت این استان در خوزستان و بازدید ازنقاط بحرانی دستوراتی كارساز برای مدیریت بهتر شرایط صادر كرد.

انوشیروان محسنی بندپی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به محض ورود به اهواز از كانون های بحران زای شهرستان دشت آزادگان به خصوص شهر 'كوت سید نعیم' كه اهمیت استراتژیك دارد بازدید انجام شد.
وی با اشاره به بازدید انجام شده از 'سبحانیه' و سیل بند آن یادآورشد: به شكل هوایی هم از مسیر روستای سابله به بستان بازدید كردم و هم به ستاد مدیریت بحران بسیج تمامی امكانات را دستور دادم.
محسنی بندپی اظهار داشت: در پنج كیلومتری مسیر روستای سابله به بستان كه دچار آبگرفتگی شده، عوامل مدیریت بحران به ویژه نیروهای شركت آبفا و آب منطقه ای به همراه عوامل شهرداری تهران حضور دارند و دستور داده شده حتی در صورت نیاز به شكل سه شیفته اقدامات فنی و امدادرسانی ادامه داشته باشد.
استاندار تهران به حجم بالای آب ورودی به منطقه اشاره كرد و گفت: پس از بازدید از جاده صدام، بنا شد یك شكاف در این مسیر ایجاد و به دنبال آن آب به پایین دست منتقل شود.
وی اضافه كرد: در خصوص روستاهای آبگرفته لزوم سرعت بخشی به امداد رسانی و مدیریت مناسب در توزیع اقلام غذایی و امدادی تاكید و دستورات لازم صادر شد.
محسنی بندپی ادامه داد: سیل بندهای سبحانیه و كوت سید نعیم كه در این مدت تا بیش از 20 كیلومتر احداث شده، نیاز به مقاوم سازی دارد كه در این خصوص نیز دستورات لازم داده شد.
استاندار تهران گفت: تمامی عوامل مستقر در دشت آزادگان لحظه به لحظه تمامی منطقه را رصد می كنند و به محض اطلاع از نفوذ آب به سیل بندها اقدامات لازم را انجام می دهند.
وی با بیان اینكه به علت حجم بالای آب موجود در منطقه هر لحظه یك نقطه شاهد نفوذ آب است و به همین دلیل حجم بالایی از عملیات فنی و امدادی انجام می گیرد، به ثبت روزانه 50 تا 70 ماموریت عملیاتی در دشت آزادگان اشاره كرد.
محسنی بندپی تاكید كرد: ادوات و تجهیزات به شكل مستمر وارد منطقه و روزانه در دو وعده هر بار هفت هزار و 500 پرس غذای گرم در میان سیل زدگان دشت آزادگان توزیع می شود.
استاندار تهران به فعالیت 120 دستگاه ماشین آلات سنگین در دشت آزادگان اشاره كرد و گفت: چهار موكب از طرف شهرداری های قرچك، لواسان، پیشوا، فردوسیه و ورامین و شهر ری برپا شده اند و كار امدادرسانی را بر عهده دارند.
وی اضافه كرد: بنا شد البسه و پوشاك مورد نیاز روستاییان محصور در سیل و تعداد بیشتری قایق های موتوری تامین شود ضمن آنكه سرویس های بهداشتی و دستگاه تصفیه سیار آب در سطح شهرها در حالت خدمات رسانی هستند.
به گفته وی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و فرماندار ورامین كه از شنبه به عنوان نماینده تام الاختیار و نماینده فرمانداران استان تهران در منطقه حصور داشتند به ترتیب جای خود را محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و حسین توكلی فرماندار ملارد دادند.

** خطری تاسیسات نفتی دشت آزادگان را تهدید نمی كند
نماینده فرمانداران استان تهران در خوزستان گفت: آب در دشت آزادگان وجود دارد اما با تدبیری كه اندیشیده و اجرا شد به تاسیسات نفتی لطمه ای وارد نشده و خطری آنها را تهدید نمی كند یا حداقل گزارشی در این زمینه به دست ما نرسیده است.
حسین كاغذلو افزود: بیش از 20 كیلومتر سیل بند در اطراف شهر كوت سید نعیم و سوسنگرد كشیده شده است.
وی با بیان اینكه امدادرسانی در روستاهای درگیر با سیل و آبگرفتگی خوزستان ادامه دارد به نبود مشكل آبگرفتگی در شهرهای سوسنگرد، بستان و كوت سید نعیم دشت آزادگان اشاره كرد.
فرماندار ورامین نیز در ادامه اظهارداشت: چند سیل بند دیگر در دست احداث داریم و در صورت ایجاد جاده بستان- سوسنگرد امن می شود.
وی گفت: آبگرفتگی روزهای گذشته مسیر بستان رفع شده است اما به شكل مستمر نیروهای موجود در تلاش برای رفع آبگرفتگی ها هستند.
كاغذلو بیان كرد: اكنون شرایط پایداری در منطقه حاكم است اگرچه همچنان منطقه در محاصره آب قرار دارد.
از روز شنبه 18 فروردین مسئولان تهرانی از جمله معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با حضور در منطقه دشت آزادگان و مركز شهر سوسنگرد ارائه خدمات و بازدیدهای میدانی را آغاز كردند.
تهرام/3001/6003
۰ نفر

سرخط اخبار جامعه