۲۲ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۵۶
کد خبر: 83274485
T T
۰ نفر

وزیر نیرو

مساله تخصیص آب به لرستان بازنگری می شود

۲۲ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۵۶
کد خبر: 83274485
مساله تخصیص آب به لرستان بازنگری می شود

خرم آباد - ایرنا - وزیر نیرو گفت: در موضوع تخصیص آب لرستان بازنگری خواهیم كرد.

به گزارش ایرنا، رضا اردكانیان روز پنجشنبه در نشست ستاد بحران در محل استانداری افزود: مسائل مربوط به تخصیص منابع آبی لرستان از مسیر صحیح و به‌ سرعت در وزارت نیرو پیگیری خواهد شد.
وی اظهار داشت: وظیفه داشتم برای ابراز همدردی با مردم لرستان و اطمینان دادن به مردم از سوی رئیس‌جمهوری و هیات دولت نسبت به جبران خسارت های سیل به استان سفر كنم.
وی برای بهبود شرایط در آینده نزدیك اظهار امیدواری كرد و گفت: در تمامی فعالیت های مربوط به وزارت نیرو مسائل را از مسیر صحیح خود دنبال می كنیم.
وزیر نیرو تصریح كرد: همان‌گونه كه خشكسالی نتیجه طبیعی كم‌بارشی است وقوع سیل نیز اجتناب ناپذیر بوده و در تمام دنیا رخ می دهد.
اردكانیان با بیان اینكه خسارت كشورهای پیشرفته و صنعتی از سیل بیشتر است، ادامه داد: با عبور سیل از كشور و بازگشت آرامش، عملكرد جمهوری اسلامی در این حادثه یكی از گزارشات شاخص در سطح دنیا از لحاظ امداد و خدمت‌رسانی خواهد بود.
وی گفت: سال گذشته 340 شهر تحت تنش آبی بود و 150 تالاب سال‌ها خشك شده بود ؛ نیروگاه‌های برق‌آبی چهار تا پنج مگاوات در خط تولید نبود و ریزگردها در جای‌جای كشور مردم را تحت‌فشار و آسیب قرار می‌داد كه همه به بركت این سیل رفع شد و اكنون همه باید در جبران خسارات سیل مشاركت كنند.
وی با بیان اینكه سدسازی در سالهای گذشته می توانست از وقوع سیل اخیر جلوگیری كند افزود: از نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی درخواست می كنم وزارت نیرو را جهت اتخاذ یك نگاه كارشناسانه در سطح ملی تقویت كنند.
وزیر نیرو گفت: كمیته‌های ملی مربوط به سیل و منابع آبی باید به دور از احساسات و هیجانات به شرایط و تحلیل وضعیت بپردازند چراكه باید در شرایط فعلی، بر امداد و نجات خوزستان و حفظ سدهای آن تمركز كرد تا كشور با یك تراژدی مواجه نشود.
اردكانیان تاكید كرد: باید در جهت هم‌افزایی نیروهای همدیگر را تقویت كنیم و كاری را انجام دهیم كه اقتضای این روزها است.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین ماه، رودخانه های خرم آباد و كشكان طغیان كردند كه این طغیان باعث خسارات سنگین به مردم شهرهای خرم آباد، نورآباد، درود، معمولان و پلدختر شد.
هم اكنون امدادرسانی هوایی و زمینی توسط امداد رسانان استان و سراسر كشور در مناطق سیل زده در حال انجام است.
برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان بیش از 30 هزار میلیارد ریال است و تاكنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.
7269/7273

سرخط اخبار استان‌ها