۳ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۵۳
کد خبر: 83252077
T T
۰ نفر

بسیج ظرفیت سپاه برای امدادرسانی به سیل‌زدگان

۳ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۵۳
کد خبر: 83252077
بسیج ظرفیت سپاه برای امدادرسانی به سیل‌زدگان

تهران- ایرنا- سخنگوی سپاه از بسیج ظرفیت‌ها و تجهیزات سپاه برای امدادرسانی و كمك به سیل‌زدگان استان گلستان خبر داد و از همه گروه‌هایی كه با سپاه برای مجاب كردن مردم برای تخلیه زودهنگام روستاها مساعدت كردند، تشكر كرد.

به گزارش شنبه ایرنا از روابط عمومی سپاه، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی كل سپاه در گفت و گویی از بسیج تمامی امكانات و ظرفیت‌های سپاه برای امدادرسانی به هموطنان سیل‌زده در استان گلستان خبر داد و گفت: همانگونه كه در گذشته نیز اعلام شده است؛ بر اساس یك دستورالعمل ثابت از ناحیه فرماندهی كل سپاه مجوز دائمی و ماموریت به كلیه یگان های سپاه در سراسر كشور ابلاغ شده كه به محض وقوع حوادث و بلایای طبیعی، تمامی واحدها و یگان های سپاه به امدادرسانی و كمك به مردم بپردازند و بر همین اساس از ساعات اولیه وقوع سیل در استان گلستان، تمامی یگان های سپاه مستقر در این استان به یاری سیل زدگان شتافتند.
وی افزود: پایوران، بسیجیان و نیروهای وظیفه سپاه نینوا، نواحی مقاومت بسیج، تیپ مردم پایه نینوا، یگان 60 زرهی عمار یاسر و تیپ 45 مهندسی جوادالائمه نیروی زمینی سپاه پس از وقوع سیل با حضور در منطقه به سرعت امدادرسانی در راستای نجات گرفتارماندگان در سیل و جلوگیری از بروز خسارات بیشتر را آغاز كردند.
سردار شریف در ادامه تصریح كرد: واحدهای مهندسی، پشتیبانی و لجستیك سپاه نیز با بكارگیری ماشین آلات و تجهیزات راهسازی و مهندسی اعم از جرثقیل، كشنده، لودر، بلدوزر، پل كش و كامیونت اقدام به بازگشایی محورهای مواصلاتی و تخلیه مردم و نجات گرفتار ماندگان در سیل كردند.
وی افزود :همچنین تعدادی قایق موتوری نیز برای امدادرسانی به گرفتار ماندگان در سیل در شهرستان آق قلا مورد استفاده قرار گرفت.
سخنگوی سپاه خاطرنشان كرد: در حوزه مردم یاری نیز جابجایی، انتقال و اسكان سیل زدگان در نقاط امن و نیز توزیع بیش از 2500 پرس غذای گرم و لوازم و ملزومات گرمایشی توسط سپاه نینوای استان گلستان انجام پذیرفت.
سردار شریف از علما، روحانیون و مسئولان محلی استان به ویژه در شهرستان آق قلا در مساعدت با سپاه برای مجاب كردن مردم برای تخلیه زودهنگام روستاها كه تأثیر بسزایی در كاهش تلفات داشت، تقدیر و تشكر كرد و اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بسیج تمامی ظرفیت‌ها و امكانات موجود كماكان در كنار هموطنان سیل زده استان گلستان خواهد بود.
بارش شدید باران 28 و 29 اسفند ماه 97 در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 كیلومتری شرق شهر گنبدكاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق كوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب شدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل كرد.
سیام**1058** 9053

سرخط اخبار سیاست