۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۳۲
کد خبر: 83245241
T T
۰ نفر

دستپخت تلویزیون برای ویژه‌برنامه‌های نوروز 98

۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۳۲
کد خبر: 83245241
دستپخت تلویزیون برای ویژه‌برنامه‌های نوروز 98

تهران- ایرنا- ویژه‌برنامه‌های سال تحویل از فردا (یكشنبه 26 اسفند) و با حضور چهره‌های نام‌آشنای عرصه فرهنگ، هنر و ورزش روی آنتن 9 شبكه سیما خواهد رفت.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا به گفته «مرتضی میرباقری» معاون سیما 9 شبكه تلویزیونی ویژه‌ برنامه تحویل سال خواهند داشت؛ در این میان شبكه‌های یك، دو، سه، چهار، پنج و شما میزبان مهمانان مختلف هستند و ویژه برنامه های لحظه سال تحویل 98 از یكشنبه (26 اسفند) روی آنتن خواهد رفت.

** علی ضیاء برای شبكه یك اجرا می كند
ویژه‌برنامه تحویل سال شبكه یك با نام «یك یك» و با اجرای سید علی ضیا از امشب آغاز خواهد شد و تا تحویل سال هر شب روی آنتن خواهد رفت. این ویژه‌برنامه از ظهر روز 29 اسفند تا ساعاتی پس از تحویل سال روی آنتن خواهد بود.
تیتراژ آغازین «یك یك» توسط «علیرضا عصار» اجرا خواهد شد و خواننده تیتراژ پایانی برنامه «حجت اشرف‌زاده» است. ویژه برنامه «یك یك» با اجرا و تهیه‌كنندگی علی ضیا از ساعت 23:15 هر شب تا حوالی 2 بامداد از شبكه یك سیما طی ایام نوروز روی آنتن است.

** شبكه دو با محمد سلوكی و ژیلا صادقی
ویژه ‌برنامه تحویل سال شبكه دو را محمد سلوكی به همراه ژیلا صادقی اجرا خواهند كرد. تهیه‌كنندگی این برنامه برعهده محمدرضا رضاییان است و از ساعاتی قبل از تحویل سال نو (29 اسفند) شروع می‌شود و تا بعد از آن نیز ادامه خواهد داشت.

** احسان علیخانی در شبكه سه سیما
«بهار نارنج» برنامه تحویل سال شبكه سه سیما است كه پخش آن از چند روز قبل از تحویل سال با اجرای «احسان علیخانی» آغاز می شود و تا لحظه سال تحویل نیز ادامه خواهد داشت. این برنامه شب ‌ها بعد از خبر ساعت 22 از شبكه سه پخش می شود و قرار است روز 29 اسفند نیز در یك بازه چندساعته راهی آنتن شود. چهره های هنر و ورزش مهمان بهار نارنج خواهند بود.

** تحویل سال شبكه چهار با صالح علاء
محمد صالح علاء كه اجرای برنامه «چشم شب روشن» را در شبكه چهار سیما برعهده دارد، ویژه‌برنامه تحویل سال این شبكه را نیز اجرا می‌كند.
این ویژه‌برنامه كه در شهر كاشان تولید خواهد شد، دو ساعت قبل از تحویل سال روی آنتن می‌رود و طی 15 روز عید با بررسی پرفروش‌ترین رمان‌های جهان ادامه پیدا می‌كند.

** شبكه پنج سیما با «شب فیروزه‌ای»
ویژه‌برنامه تحویل سال شبكه تهران با نام «شب فیروزه‌ای» با اجرای ابوالفضل آقاخانی از شبكه پایتخت پخش خواهد شد.
این جنگ شبانه از 26 اسفند شروع و تا 13 فروردین 97، ساعت 21 راهی آنتن شبكه پنج سیما می‌شود.
محمد قنبری، تهیه‌كننده ویژه‌برنامه شب فیروزه‌ای درباره ساختار این برنامه گفت: شب فیروزه‌ای بخش‌های متنوع و جذابی برای مخاطبان دارد. یكی از آیتم ها این برنامه با حضور یوسف تیموری اجرا می شود، این هنرمند به سراغ بازی‌های سخت و خطرناك در شهر تهران، خواهد رفت. «سینا شعبانی‌خانی»، «مهدی یراحی»، «علیرضا طلیسچی» در این ویژه برنامه به صورت زنده قطعه های مختلفی را اجرا خواهند كرد. نمایش كلیپی از فعالیت‌های مدیریت شهری در ایام نوروز به مسافران و مسابقه برای حضار شركت كننده در برنامه از مهمترین آن است.

** شبكه نسیم آنتن خود را به «دورهمی» داد
شبكه نسیم در لحظه سال تحویل «دورهمی» را روی آنتن خواهد برد، دورهمی 29 اسفند از ساعت 16 از شبكه نسیم پخش خواهد شد.
این برنامه میزبان چهره‌هایی؛ از جمله آتیلا پسیانی، مهدی سلطانی، سحر دولتشاهی، مصطفی زمانی، سارا بهرامی، محمد معتمدی خواننده و گروه سون باند خواهد بود. همچنین دورهمی از ابتدای عید هر شب ساعت 23 روی آنتن می‌رود.

**چهار ساعت با «رادیو شب» در شبكه چهار
برنامه «رادیو شب» در شبكه شما، ویژه‌برنامه چهار ساعته‌ای را برای شب سال نو تدارك دیده‌اند. پخش این ویژه‌برنامه دوشنبه شب (28 اسفند) از ساعت 9 شب از شبكه شما آغاز و تا یك بامداد 29 اسفند ادامه خواهد داشت.
ویژه‌برنامه نوروزی «رادیو شب» دورهمی اعضای اصلی برنامه مانند مجری‌ها و تهیه ‌كنندگان خواهد بود. همچنین آیتم‌های موسیقی متنوعی؛ از جمله موسیقی‌های محلی و ملی برای این ویژه‌برنامه با حضور خوانندگان مختلف تدارك دیده شده است.
از دیگر آیتم ‌های این ویژه ‌برنامه پخش پیام تبریك تعدای از هنرمندان و چندی از همسران شهدا و مصاحبه با همسر «غلامحسین بنان» است. گشتن در كاخ گلستان با چند دانشجوی خارجی در حال تحصیل در ایران، گزارش‌هایی از كرمانشاه‌، اتاق بهاری كه متن‌خوانی‌های بهاری توسط هنرمندان انجام می شود، همچنین خیمه شب بازی و اجرای حركات آئینی ایرانی توسط عروسك ها از دیگر آیتم‌های این ویژه‌برنامه است.
برنامه «رادیو شب» به تهیه‌كنندگی و كارگردانی مشترك «منصور ضابطیان» و «محمد صوفی» هر شب ساعت 23 از شبكه شما پخش می‌شود.
لحظه تحویل سال 1398 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران، ساعت یك و 28 دقیقه و 27 ثانیه بامداد است.
فراهنگ**9210**9157
۰ نفر